Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag alfred bujara

Zakaz handlu od soboty do poniedziałku. Związkowcy chcą kolejnej zmiany przepisów
2018-06-01

Zakaz handlu od soboty do poniedziałku. Związkowcy chcą kolejnej zmiany przepisów

Sklepy muszą być zamknięte od godziny 22:00 w sobotę do 5:00 w poniedziałek. Za ladą nie może stanąć kuzyn czy teściowa właściciela. To kolejne propozycje Solidarności w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Związkowcy chcą doprecyzować przepisy.

Dłuższy urlop dla pracowników z 30-letnim stażem?
2018-03-11

Dłuższy urlop dla pracowników z 30-letnim stażem? "Są takie kraje"

- W Europie są kraje, gdzie urlop jest tak podzielony - powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność. Nie odniósł się wprost do postulatu śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”, która chce, by pracownicy ze stażem zawodowym przekraczającym 30 lat mieli prawdo do 31 dni urlopu wypoczynkowego, a nie - jak obecnie - 26. Podkreślił jednak, że pracownicy w Polsce, którzy są po sześćdziesiątce, muszą wykonać tę samą pracę, co młodzi.

Zakaz już działa.
2018-03-09

Zakaz już działa. "Solidarność": wolna niedziela nie tylko dla pracowników handlu

- Jest wiele zawodów, które się przymusza do pracy w niedziele - uważa Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". Nie chciał jednak wymienić, o jakie profesje mógłby obecny zakaz zostać rozszerzony. - A ci, którzy już muszą pracować, niech dostaną za niedzielę dodatek - twierdzi.

Zakaz handlu w niedziele.
2018-03-09

Zakaz handlu w niedziele. "Solidarność" będzie wnioskować o nowelizację ustawy

- Będziemy wnioskować o nowelizację tej ustawy - powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". Jak przypomniał gość programu "Money. To się liczy", związkowcy proponowali, by doba niedzielna obowiązywała od godz. 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek i będą chcieli do tego pomysłu wrócić. - W maju, czerwcu trzeba będzie wrócić do tematu - uważa Bujara.

Zakaz handlu w praktyce. Przedsiębiorcy nie wiedzą, jak interpretować przepisy. A pomóc ma im... sąd
2018-03-07

Zakaz handlu w praktyce. Przedsiębiorcy nie wiedzą, jak interpretować przepisy. A pomóc ma im... sąd

Chaos i brak informacji - tak przedsiębiorcy mówią o nowym zakazie. Ostateczną interpretację przepisów przedstawią... sądy. W wyrokach przeciwko firmom, które zaryzykują. - Kuriozum - mówi krótko Andrzej Faliński, były dyrektor POHiD.

Zakaz handlu w niedzielę do zmiany?
2018-02-17

Zakaz handlu w niedzielę do zmiany? "Solidarność" chce walczyć ze sztuczkami sieci handlowych

Solidarność będzie walczyć z pomysłami sieci handlowych na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Jak dowiedział się money.pl, pomysłodawcy ustawy będą wnosić o nowelizację przepisów. Niedziele chcą rozciągnąć od godziny 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek, by pracownicy nie musieli pracować po nocy.

Zakaz handlu w soboty?
2017-10-12

Zakaz handlu w soboty? "To był żart". Handlowa "Solidarność" wciąż chce czterech wolnych niedziel

- Nie ma żadnego pomysłu ograniczenia handlu w sobotę - mówi money.pl Alfred Bujara, przewodniczący handlowej „Solidarności”. - To był żart, nie pomysł - tak komentuje publikację jednego z tabloidów. Nie ukrywa jednak, że idea ograniczenia handlu tylko w dwie niedziele nie jest na rękę związkowcom. - To będzie ciężka walka - dodaje. I przekonuje, że pracujący w handlu Polacy doskonale pamiętają obietnice wyborcze sporej części polityków PiS. Pamiętają też związkowcy.

2017-09-28

"Solidarność" chce pełnego ograniczenia handlu w niedzielę. Nie zgadza się na półśrodki

Spór na linii "Solidarność" - Prawo i Sprawiedliwość? Związek nie akceptuje propozycji ograniczenia handlu tylko w dwie niedziele w miesiącu. - Posłowie PiS wielokrotnie zgłaszali pomysły ograniczenia handlu w niedzielę, gdy byli w opozycji. Wtedy ich projekty lądowały w. Teraz rządzą i będą mieli okazję udowodnić, że nie są hipokrytami. A uważam, że nie są i dotrzymają obietnic wyborczych - mówi money.pl Alfred Bujara, przewodniczący handlowej "Solidarności".

Związkowcy z Eurobanku będą pikietować pod Societe Generale
2017-05-15

Związkowcy z Eurobanku będą pikietować pod Societe Generale

Powodem protestu są złe warunki pracy, brak dialogu społecznego i dyskryminacja ze względu na przynależność do związku zawodowego.

Protesty w sieciach handlowych mogą się nasilać. Solidarność ostrzega
2017-04-20

Protesty w sieciach handlowych mogą się nasilać. Solidarność ostrzega

Jeżeli pracodawcy nie przystąpią do rozmów organizowane będą kolejne, bardziej radykalne akcje protestacyjne - zapowiada handlowa Solidarność.

Firma - tag alfred bujara

Solidarność zabiera głos: więzienie dla kupującego w niedzielę to nadinterpretacja
2016-12-06

Solidarność zabiera głos: więzienie dla kupującego w niedzielę to nadinterpretacja

Komitet, który przygotowywał projekt ustawy twierdzi jednak, że ocena Prokuratury Krajowej to nadinterpretacja.