Money.pl - tag biała księga

SKOK Wołomin miał ochronę osób publicznych. Były wiceszef KNF apeluje o ujawnienie
2018-12-10

SKOK Wołomin miał ochronę osób publicznych. Były wiceszef KNF apeluje o ujawnienie "Białej Księgi"

Wojciech Kwaśniak nie ma sobie nic do zarzucenia w sprawie SKOK Wołomin. Sugeruje, że nad kasą był roztaczany parasol ochronny. Z kolei gdy on sam stał się ofiarą napadu, sprawa trafiła do prokuratury najniższego szczebla.

Biała księga Brexitu. Już wiadomo co znajduje się w dokumencie
2018-07-13

Biała księga Brexitu. Już wiadomo co znajduje się w dokumencie

Brytyjski rząd opublikował białą księgę. To długo wyczekiwany dokument, który nakreśla kierunki relacji Wielka Brytania - Unia Europejska po Brexicie.

Mundurowi, rolnicy i górnicy oraz ich emerytury. Tak PiS ich rozpieszcza
2017-05-09

Mundurowi, rolnicy i górnicy oraz ich emerytury. Tak PiS ich rozpieszcza

Rząd zapytał ZUS, co trzeba zmienić w przywilejach emerytalnych. Uzyskał odpowiedź - trzeba zmniejszyć uprawnienia niektórych grup, np. policjantów i strażaków. Rząd jednak postanowił iść pod prąd i zrobić na odwrót. Daje jeszcze więcej.

2017-02-02

"Biała księga" Brexitu opublikowana. "Dokument niewiele mówi"

Wśród głównych celów zapisanych w "Białej księdze" jest m.in. kontrola migracji oraz "przejęcie kontroli nad własnymi prawami". Dokument określa co rząd zamierza osiągnąć w negocjacjach z UE.

Brytyjska premier zapowiada
2017-02-01

Brytyjska premier zapowiada "białą księgę" dotyczącą Brexitu

Premier zobowiązała się do publikacji oficjalnego dokumentu pod presją grożących antyrządową rebelią proeuropejskich posłów Partii Konserwatywnej oraz opozycyjnych deputowanych Partii Pracy i Szkockiej Partii Narodowej.

Rekomendacja resortu: środki z OFE na Fundusz Rezerwy Demograficznej
2016-11-17

Rekomendacja resortu: środki z OFE na Fundusz Rezerwy Demograficznej

W dotyczącej Otwartych Funduszy Emerytalnych części projektu, do którego dotarła PAP, proponuje się, by rozważyć przekazanie środków pozostających jeszcze w OFE na Fundusz Rezerwy Demograficznej.

Prezes ZUS przekazała minister rodziny wyniki i wnioski z przeglądu emerytalnego
2016-10-28

Prezes ZUS przekazała minister rodziny wyniki i wnioski z przeglądu emerytalnego

Wyniki przeglądu emerytalnego przeprowadzonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i wnioski po tym przeglądzie - Biała Księga - zostały przekazane w piątek do resortu rodziny i pracy - powiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska.

Tysiąc złotych dla każdego? To emerytura jak w Kanadzie, w Europie bylibyśmy pierwsi
2016-10-20

Tysiąc złotych dla każdego? To emerytura jak w Kanadzie, w Europie bylibyśmy pierwsi

ZUS proponuje wypłatę minimalnej emerytury w wysokości 1 tys. zł dla każdego. To de facto oznacza rewolucję w całym systemie emerytalnym i droga do emerytury obywatelskiej, którą od lat proponują polscy liberałowie. Taki system działa w Kanadzie czy Nowej Zelandii, ale w Europie Polska byłaby pierwsza. Gdybyśmy jednak zmiany wprowadzili już dziś, tylko 5 proc. emerytów skorzystałoby na tej zmianie. Dla pozostałych 95 proc. oznaczałoby obniżkę świadczenia.

Biała księga, czyli jak ZUS widzi nasze emerytury
2016-10-13

Biała księga, czyli jak ZUS widzi nasze emerytury

Z ZUS tylko emerytura minimalna, objęta całkowitym zakazem dorabiania; chcesz więcej, sam oszczędzaj. Koniec OFE, KRUS i przywilejów dla policjantów i żołnierzy. Rząd naprawdę szykuje się do ostatecznych rozstrzygnięć ws. naszych emerytur. Chcesz wiedzieć, ile wypłaci ci państwo i w jakim wieku przejdziesz na emeryturę? Czytaj dalej.

Budowa dróg w Polsce. Drogowcy przedstawili
2016-01-27

Budowa dróg w Polsce. Drogowcy przedstawili "białą księgę"

Drogowcy uważają, że ostatnie lata były bardzo złym czasem dla wykonawców. Dowodem są liczne bankructwa firm, które między innymi budowały polskie autostrady.

Technologie - tag biała księga

Ministerstwo publikuje
2015-11-05

Ministerstwo publikuje "Białą księgę ochrony złóż kopalin"

Biała księga postuluje utrzymanie dostępności złóż, które tworzą cenną bazę surowcową. Chodzi o zabezpieczenie najważniejszych z punktu widzenia interesu państwa złóż przed takim zagospodarowaniem terenu, które uniemożliwiałoby lub znacznie utrudniało ich późniejszą eksploatację. - Nie mamy w Polsce całościowej polityki surowcowej i chociaż oczywiście funkcjonuje wiele jej elementów, to Biała księga jest pierwszym krokiem do kompleksowego ...

Biała Księga
2014-03-15

Biała Księga

Biała Księga jest to syntetyczny opis prywatyzacji PKP Cargo S.A. Dzięki niej przeprowadzono analizę porównawczą pierwszej oferty publicznej akcji Spółki z innymi tego typu transakcjami. Opis prywatyzacji PKP Cargo S.A. W Białej Księdze znajduje się syntetyczny opis prywatyzacji PKP Cargo S.A. w trybie pierwszej oferty publicznej. Przebieg całego procesu ukazano w porządku chronologicznym, ze szczególnym ...

Debata on-line
2014-01-31

Debata on-line "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok"

O polityce klimatyczno-eneregtycznej Unii Europejskiej dyskusje nie cichną. Zdaje się, że kompromis przyjęty w pakiecie wywołał więcej wątpliwości, niż można byłoby się spodziewać. Za niecały miesiąc będzie można włączyć się do tej rozmowy. Instytut na rzecz Ekorozwoju razem z Chrońmy Klimat zapraszają do udziału w debacie on-line na temat: "Polska wobec celów pakietu energetyczno- klimatycznego ...

Prawo - tag biała księga

Rosja spisała białą księgę o łamaniu prawa na Ukrainie
2014-05-05

Rosja spisała białą księgę o łamaniu prawa na Ukrainie

Rosja w dokumencie oskarża siły ultranacjonalistyczne, ekstremistyczne i neonazistowskie.

Seremet: przygotowujemy odpowiedź w sprawie Blidy
2013-07-05

Seremet: przygotowujemy odpowiedź w sprawie Blidy

Prokurator generalny zapowiedział, że prokuratura przygotuje odpowiedź na wątpliwości, jakie pojawiły się po opublikowaniu białej księgi.

Prokuratura chce materiałów od Macierewicza
2011-07-05

Prokuratura chce materiałów od Macierewicza

Jest to czwarte tego typu wystąpienie śledczych w sprawie przekazania dokumentów.