Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag biegli sądowi

2010-11-27

MS planuje wprowadzić jednolite przepisy dot. biegłych sądowych

Uporządkowanie i ujednolicenie przepisów dotyczących biegłych sądowych - to główne cele przygotowywanej w ministerstwie sprawiedliwości ustawy dotyczącej tej grupy specjalistów. Przedstawiciele resortu zapowiedzieli, że projektem zajmie się specjalny zespół.

2010-01-06

Łódzkie: Biegli sądowi i ordynatorzy szpitali staną przed sądem

Sześć osób, w tym biegli sądowi i ordynatorzy oddziałów szpitalnych, staną przed sądem. Prokuratura Apelacyjna w Łodzi oskarżyła ich m.in. o łapówkarstwo, utrudnianie śledztwa i poświadczanie nieprawdy w dokumentach lekarskich i opiniach biegłych.

2009-08-10

Świdnica: Wiadukt był źle oznakowany - orzekli biegli sądowi

Wiadukt przy ulicy Śląskiej w Świdnicy, gdzie pod koniec marca doszło do katastrofy autokaru wiozącego dzieci, był źle oznakowany. Taką opinie wydali biegli sądowi, którzy na zlecenie prokuratury zbadali wszystkie drogi dojazdowe i sam obiekt.

2009-05-18

Olsztyn: Biegły sądowy podejrzany o zabójstwo żony wyszedł z aresztu

Sąd Okręgowy w Olsztynie uchylił areszt dla biegłego sądowego podejrzanego o zabójstwo żony - poinformował PAP prokurator rejonowy z Olsztyna Jarosław Krzysztoń.

2008-06-09

Wrocław: Biegły sądowy o warunkach przetrzymywania niedźwiedzia

Przetrzymywanie niedźwiedzia w takich warunkach, w jakich żył przez 10 lat miś Mago we wrocławskim zoo, było nieetyczne - ocenił biegły sądowy.

2007-02-12

Dolnośląskie: Sąd skazał biegłych sądowych psychiatrów i lekarzy

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał w poniedziałek sześciu biegłych sądowych psychiatrów i lekarzy m.in. Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu (Dolnośląskie), oskarżonych o przyjmowanie łapówek od pacjentów- przestępców, świadczenie nieprawdy w dokumentach medycznych, wystawiania fałszywych opinii sądowo-psychiatrycznych. Wyrok nie jest prawomocny.

2007-01-28

Łódź: Biegły sądowy podejrzany o korupcję trafił do aresztu

(dochodzą informacje dotyczące procesu)

2007-01-28

Łódź: Biegły sądowy podejrzany o korupcję trafił do aresztu

Łódzcy policjanci zatrzymali biegłego sądowego, podejrzanego o żądanie i przyjęcie łapówki w zamian za wydanie korzystnej opinii dla jednej ze stron toczącego się przed łódzkim sądem procesu. 56-letni biegły decyzją sądu został aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

2006-07-06

Elbląg: Psychiatra - biegły sądowy podejrzany o korupcję

Psychiatrę, dyrektora ośrodka zdrowia w Elblągu, podejrzanego o wystawienie zwolnienia lekarskiego za łapówkę, zatrzymała policja. Roman M., będący jednocześnie biegłym sądowym, wpadł w zasadzkę policjantów, którzy zastosowali prowokację - poinformowała PAP w czwartek Izabela Niedźwiedzka z warmińsko-mazurskiej policji.

2006-03-16

Olsztyn: Biegły sądowy wypisany z rejestru w związku z narkotykami

(dochodzi informacja o tymczasowym aresztowaniu biegłego)

Prawo - tag biegli sądowi

Biegli sądowi zbyt często mylą się w opiniach
2015-11-26

Biegli sądowi zbyt często mylą się w opiniach

Według raportu Fundacji Forensic Watch na temat kompetencji biegłych sądowych największym problemem są dziś błędy merytoryczne, a przez nie słaba jakość opinii - pisze "Rzeczpospolita".

Biegłych powoła minister
2007-03-19

Biegłych powoła minister

Minister sprawiedliwości będzie powoływał i odwoływał biegłych sądowych. Sąd nie będzie mógł korzystać z opinii ekspertów niewpisanych na rządową listę. Ten pomysł krytykują eksperci.

Minister skontroluje ekspertów sądowych
2006-12-18

Minister skontroluje ekspertów sądowych

Powstanie jedna lista biegłych sądowych prowadzona przez ministra. Minister, a nie prezesi sądów, będzie sprawdzać wiedzę biegłych.