Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag dama z łasiczką

Miliony Fundacji Czartoryskich w Liechtensteinie. Resort kultury idzie do sądu
2018-10-05

Miliony Fundacji Czartoryskich w Liechtensteinie. Resort kultury idzie do sądu

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystąpiło do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia. Chodzi o Fundację Czartoryskich, która przelała 100 mln euro do fundacji Le Jour Viendra w Liechtensteinie. Zdaniem resortu to niezgodne z przepisami prawa oraz statutem fundacji.

Córka Czartoryskich ujawnia szokujące wypowiedzi ojca.
2018-04-16

Córka Czartoryskich ujawnia szokujące wypowiedzi ojca. "Nienawidzę Polski i Polaków"

Rodzinny spór nabiera rumieńców. Tamara Czartoryska cytuje ojca, który miał oświadczyć, że nienawidzi Polski i Polaków. Wspomina też treść maila, w którym Maciej Radziwiłł miał grozić zniszczeniem jej wiarygodności.

2016-12-28

"Dama z gronostajem" własnością narodu. Ekspert: "To igrzyska dla tłumów"

Rząd PiS chce kupić kolekcje dzieł sztuki książąt Czartoryskich, by ochronić ten zabytek. Tymczasem znawcy tego rynku przekonują, że nic mu nie grozi. Nawet arabski szejk z walizkami pieniędzy. - To igrzyska dla tłumów, to całe wstawanie z kolan i kupowanie dóbr narodowych żeby nam nikt krzywdy nie zrobił. Tak naprawdę „Damy z Łasiczką” nikt nigdy nie kupi. Ona jest praktycznie niesprzedawalna - mówi Andrzej Starmach, znany polski marszand, historyk sztuki i kolekcjoner.

Zarząd Fundacji Książąt Czartoryskich złożył dymisję. Negocjacje
2016-12-23

Zarząd Fundacji Książąt Czartoryskich złożył dymisję. Negocjacje "za ich plecami"

Zarząd Fundacji Książąt Czartoryskich podał się w piątek do dymisji. Prezes zarządu Marian Wołkowski-Wolski decyzję tę tłumaczy utratą zaufania do fundatora. Negocjacje dotyczące sprzedaży zbiorów były prowadzone bez naszej wiedzy - powiedział.

Rezerwa w budżecie na zakup dzieł sztuki Czartoryskich. Komisja na
2016-12-15

Rezerwa w budżecie na zakup dzieł sztuki Czartoryskich. Komisja na "tak"

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się za nowelizacją tegorocznego budżetu i za utworzeniem rezerwy na zakup przez państwo kolekcji dzieł sztuki książąt Czartoryskich. W kolekcji tej znajduje się obraz "Dama z łasiczką" Leonarda da Vinci oraz "Pejzaż z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta.