Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag farmacja

2018-01-12

Grupa Lotos: Pełne efekty wynikające z eksploatacji EFRA nie pojawią się w br.

Spodziewane efekty ekonomiczne wynikające z eksploatacji instalacji projektu EFRA realizowanej przez Grupę Lotos nie pojawią się w pełnej zakładanej wysokości w skonsolidowanych wynikach finansowych za 2018 r. ze względu na  niedotrzymanie terminu uzyskania pełnej gotowości operacyjnej instalacji koksowania, wynika z komunikatu spółki. 

2018-01-12

BM Reflex: Ceny benzyny i ON na stacjach mogą wzrosnąć o 3-5 gr. na litrze

Warszawa, 12.01.2018 (ISBnews /BM Reflex) - Pomimo szansy na wyhamowanie podwyżek na rynku hurtowym, ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach w pierwszym tygodniu ferii zimowych mogą dalej rosnąć, a skala podwyżek może sięgnąć średnio  3 -5 groszy na litrze, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

DM Vestor podniósł wycenę akcji PKN Orlen. Obniżył noty dla Lotosu
2018-01-12

DM Vestor podniósł wycenę akcji PKN Orlen. Obniżył noty dla Lotosu

Zobacz na ile wyceniają akcje obu paliwowych koncernów.

2018-01-12

DM Vestor obniżył rekomendację Grupy Lotos do 'redukuj', a wycenę do 54 zł

Analitycy Domu Maklerskiego Vestor obniżyli rekomendację dla Grupy Lotos do "redukuj" z "neutralnie", a cenę docelową akcji - do 54 zł z 56 zł, wynika z raportu datowanego na 9 stycznia.

2018-01-10

Ciech zamierza kontynuować inwestycje w logistykę w 2018 r.

Ciech zamierza modernizować istniejące już terminale załadunkowe, inwestować w nowe punkty załadunkowe oraz kontynuować proces budowy i automatyzacji swoich magazynów w 2018 r., podała spółka.

2018-01-09

Akcjonariusze Synthosu zdecydują 6 II o wycofaniu akcji z GPW

Akcjonariusze Synthosu zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 6 lutego o zniesieniu dematerializacji akcji i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, wynika z projektów uchwał.

2018-01-09

PKN Orlen otrzymał dofinansowanie w ramach INNOCHEM na pięć projektów

Opracowanie innowacyjnej metody produkcji biokomponentów oraz unikalnego systemu monitoringu korozji w przemyśle to dwa z pięciu projektów PKN Orlen, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu INNOCHEM realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Łączna wartość dofinansowania przyznana PKN Orlen to ponad 5,6 mln zł.

2018-01-09

Circle K planuje rozwój organiczny sieci, w tym rozwój franczyzy

Circle K planuje dalszy rozwój organiczny oraz poszerzenie sieci stacji w formacie franczyzy, podała spółka. Podtrzymano także plan zakończenia rebrandingu stacji w I kw. 2018 r.

2018-01-05

BM Reflex: Mocny złoty ochroni przed ewentualnym wzrostem cen paliw

Warszawa, 05.01.2018 (ISBnews/BM Reflex) - Coraz niższe poziomy kursu USD/PLN stanowią ochronę przed ewentualnym wzrostem cen w hurcie, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

2018-01-04

Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos spadła r/r do 5,36 USD/bbl w grudniu

Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 5,36 USD na baryłce w grudniu wobec 7,08 USD miesiąc wcześniej i 7,15 USD rok wcześniej, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane.

Technologie - tag farmacja

Koncerny farmaceutyczne ujawniają komu płacą
2013-04-29

Koncerny farmaceutyczne ujawniają komu płacą

Koncerny tłumaczą, że nie chcą ukrywać swoich powiązań. Na Zachodzie od lat ujawniają takie dane. W Polsce były to dotychczas pojedyncze przypadki.

Leki przeciw starzeniu już za 5 lat?
2013-03-12

Leki przeciw starzeniu już za 5 lat?

Koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline w 2008 roku wykupił prawa do technologii opracowanej przez badaczy z University of New South Wales

Sektor farmaceutyczny marnotrawi pieniądze?
2013-01-17

Sektor farmaceutyczny marnotrawi pieniądze?

W ubiegłym tygodniu grupa badawcza z organizacji non-profit, jaką jest Tufts Center for Study of Drug Development, wydała dokument pod nazwą Outlook 2013, w którym opisuje bieżącą sytuację w sferze. farmaceutycznego R&D na świecie.

Firma - tag farmacja

Manager - tag farmacja

Marcin Dukaczewski oddelegowany na prezesa Biotonu
2016-05-27

Marcin Dukaczewski oddelegowany na prezesa Biotonu

Rada nadzorcza Biotonu odwołała z funkcji prezesa Sławomira Ziegerta i delegowała członka rady nadzorczej Marcina Dukaczewskiego do pełnienia funkcji prezesa przez okres 3 miesięcy

Maspex kupuje firmę farmaceutyczną. Nowy obszar działalności
2015-08-11

Maspex kupuje firmę farmaceutyczną. Nowy obszar działalności "polskiego Nestlé"

Sequoia specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży.

Wojna w PZ Cormay. Tadeusz Tuora chce ustąpić
2015-06-26

Wojna w PZ Cormay. Tadeusz Tuora chce ustąpić

"Odejście Tadeusza Tuory z Rady Dyrektorów Orphee odczytujemy jako dobry ruch, który pozwoli na zakończenie kilkumiesięcznego sporu między akcjonariuszami".

Prawo - tag farmacja

Proces o lek w USA. Bo dostały raka
2013-01-10

Proces o lek w USA. Bo dostały raka

Cztery siostry oskarżyły koncern Eli Lilly o to, że zachorowały na raka piersi po tym jak ich matka, gdy była w ciąży, zażywała wytwarzany przez tą firmę lek hormonalny

Fałszowanie leków w Polsce nadal bez kary
2010-07-26

Fałszowanie leków w Polsce nadal bez kary

Handel fałszywymi lekami kwitnie. Niestety nie wprowadzono jeszcze bezpośrednich regulacji w prawie farmaceutycznym, które wprost określałyby czym jest sfałszowany lek i jakie są sankcje za produkcję i handel falsyfikatem.

Nowe przepisy utrudnią życie internetowym aptekom
2008-05-05

Nowe przepisy utrudnią życie internetowym aptekom

Od 3 maja przez internet kupimy tylko leki bez recepty.