Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plArchiwumPrzeglądaj wg tagówForum ekonomiczne w krynicy 2017

Money.pl - tag forum ekonomiczne w krynicy 2017

Ścięli Polsce rating i wywołali burzę.
2017-09-16

Ścięli Polsce rating i wywołali burzę. "Dalsze działania potwierdziły to, na co zwracaliśmy uwagę"

Minęło ponad półtora roku, odkąd agencja Standard&Poor's obniżyła rating Polski. Nasz kraj znalazł się nagle w gronie krajów takich jak Oman, Peru, Tajlandia. Od tego czasu PKB rośnie, bezrobocie spada. Ale S&P wcale nie uważa, że się pomyliło.

Inwestorzy na wahadle. Na razie nie wystraszyli się PiS
2017-09-12

Inwestorzy na wahadle. Na razie nie wystraszyli się PiS

Zagraniczni inwestorzy zastanawiający się nad prowadzeniem biznesu w Polsce mają do czynienia z dwoma wahadłami wychylonymi w przeciwne strony. Jedno dotyczące wyników polskiej gospodarki jest wychylone na plus. Drugie, związane z instytucjami czy relacjami z UE już nie - mówi money.pl Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający w agencji ratingowej Standard&Poor's.

Strategia Cyfrowego Buntownika. Alior Bank stawia na rozwiązania mobilne i internetowe
2017-09-08

Strategia Cyfrowego Buntownika. Alior Bank stawia na rozwiązania mobilne i internetowe

Kontakt z bankiem przez internet, telefon albo komórkę oraz uproszczenie oferty produktów i usług - to zakłada strategia "Cyfrowego buntownika", realizowana przez Alior Bank. Nie znaczy to jednak, że bank będzie zamykał oddziały.

Radziwiłł o czasie pracy pracy lekarzy:
2017-09-07

Radziwiłł o czasie pracy pracy lekarzy: "Nikt nie jest zobowiązany do pracy ponad siły".

Lekarze pracują nawet 100 godzin bez przerwy. To odbija się na ich zdrowiu i zdrowiu pacjentów. Inspekcja pracy od dawna apeluje o uregulowanie czasu pracy lekarzy. Jednak ministerstwo zdrowia nie planuje takich zmian. - Nikt nie jest zobowiązany do pracy ponad siły - mówi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

PZU szuka polskiego Skype'a.
2017-09-06

PZU szuka polskiego Skype'a. "Za rozwojem Doliny Krzemowej też stała przemyślana polityka"

Polska od lat poszukuje swojego Google, Facebooka czy Skypa. Teraz w poszukiwania włączyło się PZU. Pomysł jest prosty. Do naszego kraju ściąga fundusze, które specjalizują się w wyszukiwaniu perełek i czynieniu z nich gigantów.

2017-09-06

"Polskie firmy są gotowe na podbój świata". Premier Szydło obiecuje wsparcie

- Symbolem naszego rządu jest rodzina i rozwój, więc dlaczego doradcami polskiego premiera nie miałyby być małe i średnie przedsiębiorstwa? - takimi słowami premier Beata Szydło odpowiedziała na postulaty przedsiębiorców w drugim dniu Forum Ekonomicznego w Krynicy. Ze strony premier padły obietnice współpracy i wsparcia, a przedstawiciele firm rodzinnych wskazali, czego od rządu oczekują.

Efekt jo-jo w polisach OC.
2017-09-06

Efekt jo-jo w polisach OC. "Osiągnęliśmy pułap normalności"

Co mają wspólnego ceny ubezpieczenia OC z efektem jo-jo? Jak szybko spadają, to równie szybko znów wzrosną. Ostatnio kierowcy borykają się z rosnącymi cenami. Ale jest szansa na stabilizację. - Ubezpieczyciele nie dokładają już do biznesu. Osiągnęliśmy pułap normalności - mówi money.pl prezes PZU Paweł Surówka.

2017-09-05

"Hurra, hurra, lider jest jeden". Money.pl zapytał ministrów co sądzą o nagrodzie Człowieka Roku dla Beaty Szydło

- Hurra, hurra - komentuje z uśmiechem minister Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Nie ma wątpliwości, że lider rządu jest jeden - dodaje. Money.pl zapytał obecnych w Krynicy ministrów, co sądzą o nagrodzie dla Beaty Szydło.

2017-09-05

"Warto należeć do Unii Europejskiej". Andrzej Duda chwali UE na Forum w Krynicy

Prezydent Andrzej Duda pokazał w Krynicy euroentuzjastyczną twarz. - Warto należeć do Unii Europejskiej, Unia Europejska dla zdecydowanej większości Polaków to ogromna wartość - mówił podczas otwarcia Forum Ekonomicznego.

Andrzej Duda weźmie udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy. Będzie też premier Szydło
2017-09-03

Andrzej Duda weźmie udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy. Będzie też premier Szydło

Prezydent Andrzej Duda, prezydenci Gruzji i Macedonii, premier Beata Szydło i wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński znaleźli się wśród 3 tys. gości, którzy wezmą udział w rozpoczynającym się we wtorek Forum Ekonomicznym w Krynicy.