Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag ibm interconnect 2017

Internet zabawy i gier się skończył.
2017-04-15

Internet zabawy i gier się skończył. "Rządy muszą zająć się regulacją bezpieczeństwa sieci"

- Może to niektórych zdziwić, ale jest różnica pomiędzy atakiem na stronę ze śmiesznymi obrazkami, a atakiem na termostat w domu podczas mroźnej zimy. Sytuacja zmienia się, gdy to atak na setki tysięcy takich termostatów. Możemy się śmiać. Szybko przestaniemy, gdy tylko zacznie być nam zimno. I nie będziemy mogli nic z tym zrobić - uważa Bruce Schneier, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa. - Zagrożenia związane z tzw. internetem rzeczy są wyczuwalne bardziej niż kiedykolwiek w historii - dodaje.

Reshma Saujani łączy największe firmy, by zachęcać kobiety do programowania
2017-03-25

Reshma Saujani łączy największe firmy, by zachęcać kobiety do programowania

- By jakakolwiek gospodarka rosła, nie możemy zapomnieć o połowie populacji, o kobietach. By jakakolwiek gospodarka była innowacyjna, młode dziewczyny trzeba uczyć odwagi. I wtedy rozwiążemy problemy, które uznajemy od lat za nierozwiązywalne - uważa Reshma Saujani. Od pięciu lat prowadzi organizację "Girls Who Code", która uczy amerykańskie dziewczyny programowania. Na IBM InterConnect 2017 w Las Vegas opowiadała o tym, jak sama znalazła odwagę dopiero w wieku 33 lat. I dlaczego ma dług do spłacenia wobec Stanów Zjednoczonych Ameryki.

IBM InterConnect 2017. Z hejtem w sieci mogą walczyć superkomputery i satyrycy
2017-03-21

IBM InterConnect 2017. Z hejtem w sieci mogą walczyć superkomputery i satyrycy

- Nienawidzę internetu, nienawidzę Twittera, nienawidzę Facebooka. Internet dał głos każdemu, kto ma ochotę obrażać innych. To dostępna przez 24 godziny na dobę platforma do ubliżania - uważa Wayne Brady, amerykański aktor i komik. O cybeprzemocy opowiadał podczas konferencji IBM InterConnect 2017. WP money jest jedyną redakcją z Polski, która relacjonuje imprezę z Las Vegas.