Money.pl - tag komentarz giełdowy

Bugaj: poprawy klimatu ciąg dalszy
2018-12-13

Bugaj: poprawy klimatu ciąg dalszy

Wczorajsza sesja przełamała wcześniejszą złą passę krajowego rynku. Wzrostom towarzyszyły większe obroty oraz dobre zachowanie spółek tradycyjnie kojarzonych z działalnością kapitału zagranicznego. Wygląda więc na to, że inwestorzy zagraniczni wykorzystują poprawę globalnego klimatu do zakupu polskich akcji i dzisiaj ten trend był kontynuowany.

Zajączkowski: realizacja zysków spółek energetycznych
2018-12-11

Zajączkowski: realizacja zysków spółek energetycznych

Wczorajsza sesja w USA miała decydujące znaczenie dla zachowania światowych giełd. W piątek S&P500 zbliżył się do podwójnego dna z października i listopada. Wczoraj w trakcie sesji dołki zostały naruszone. W pierwszych dwóch godzinach notowań indeksy spadły poniżej tych dołków wyznaczając długi cień. W kolejnych odrobiły straty. Jest to poważny techniczny argument dla strony popytowej, który być może przełoży się na następne dni.

Bugaj: USA i Chiny rozmawiają, giełdy zwyżkują
2018-12-03

Bugaj: USA i Chiny rozmawiają, giełdy zwyżkują

Od dłuższego czasu rynki finansowe pozostają wyczulone na wszelkie informacje tyczące się postępującego sporu handlowego pomiędzy USA a Chinami. Ten weekend przyniósł pierwszą od wielu tygodni pozytywną informację, co na giełdowych parkietach doprowadziło do małej euforii. Problem jednak w tym, że prezydenci Chin i USA nic konkretnego nie ustalili.

Bugaj: Powell zmienia zdanie, GPW zyskuje
2018-11-29

Bugaj: Powell zmienia zdanie, GPW zyskuje

Dzisiejsza sesja stała pod znakiem gołębiego wydźwięku słów szefa Fed, co wyraźnie pobudziło apetyty inwestycyjne na Wall Street i pozytywnie przełożyło się także na pozostałe parkiety, choć już w mniejszym stopniu. Na tym tle nasz rynek wciąż wyróżniał się pozytywnie i ponownie zawitał w prestiżowej kategorii najlepszych w Europie.

Zajączkowski: KNF z obniżonym zaufaniem
2018-11-13

Zajączkowski: KNF z obniżonym zaufaniem

Wczorajsze dotkliwe spadki w USA częściowo tylko przełożyły się na Azję, gdzie tylko giełda tokijska zanotowała znaczny, 2-proc. minus. Europa dołowała już wczoraj, więc dzisiejsze otwarcia wypadły na plusie.

Bugaj: Europa opiera się spadkom
2018-10-25

Bugaj: Europa opiera się spadkom

Dzisiejsza sesja do pewnego stopnia przypominała notowania sprzed dokładnie dwóch tygodni. Podobnie jak wówczas inwestorzy pozostawali pod wpływem potężnej przeceny w USA. Tym razem jednak popyt był silniejszy niż wcześniej, a początkowe spadki raczej nie straszyły, a postrzegane były jako okazja.

Balcerowski: pogrom na giełdach w oczekiwaniu na EBC
2018-10-25

Balcerowski: pogrom na giełdach w oczekiwaniu na EBC

Ostatnie godziny przyniosły pogłębienie spadków na giełdach od Stanów Zjednoczonych po Azję. Teraz wszystko wskazuje na to, że kolej na przecenę europejskich akcji, chyba że Mario Draghi zaserwuje ‘coś’ nadzwyczajnego podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Skąd wynika tak słabe zachowanie indeksów giełdowych za oceanem?

Bugaj: pod dyktat otoczenia
2018-10-22

Bugaj: pod dyktat otoczenia

Dzisiejsza sesja była kolejną z rzędu przeprowadzoną pod dyktando zmieniających się nastrojów w otoczeniu. O poranku dominowały więc wzrosty na fali zwyżek zanotowanych w Chinach oraz uspokojenia na froncie włoskim. Później jednak lekkie potknięcie na Wall Street mogło zmienić trajektorię notowań o 180 stopni.

Jaromin: rynki wychodzą z potrzasku
2018-10-18

Jaromin: rynki wychodzą z potrzasku

Kolejna sesja tego tygodnia mija w dosyć spokojnej atmosferze, a korekcyjne ruchy sprzyjają stabilizacji zmienności. Wczorajsze minutki FOMC potwierdziły jastrzębie nastawienie Powella i członków FED, co było argumentem do wyprzedaży podczas sesji azjatyckiej, lecz względny spokój wśród inwestorów na Starym Kontynencie i Wall Street pokazuje, że zeszłotygodniowy kurz powoli opada.

Bugaj: wzrost ratingu niezbyt pomocny
2018-10-15

Bugaj: wzrost ratingu niezbyt pomocny

Po burzliwych notowaniach z minionego tygodnia dzisiejsza sesja przyniosła obniżenie amplitudy wahań i uspokojenie sytuacji na parkietach. Indeksy pozostawały pod presją spadków w Azji i licznych negatywnych informacji, choć w Europie stopniowo popyt przejmował inicjatywę. Na GPW było z tym trudniej, mimo że nieoczekiwanie rating naszego kraju podniosła agencja S&P.