Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag komentarz giełdowy

Zajączkowski: KNF z obniżonym zaufaniem
2018-11-13

Zajączkowski: KNF z obniżonym zaufaniem

Wczorajsze dotkliwe spadki w USA częściowo tylko przełożyły się na Azję, gdzie tylko giełda tokijska zanotowała znaczny, 2-proc. minus. Europa dołowała już wczoraj, więc dzisiejsze otwarcia wypadły na plusie.

Bugaj: Europa opiera się spadkom
2018-10-25

Bugaj: Europa opiera się spadkom

Dzisiejsza sesja do pewnego stopnia przypominała notowania sprzed dokładnie dwóch tygodni. Podobnie jak wówczas inwestorzy pozostawali pod wpływem potężnej przeceny w USA. Tym razem jednak popyt był silniejszy niż wcześniej, a początkowe spadki raczej nie straszyły, a postrzegane były jako okazja.

Balcerowski: pogrom na giełdach w oczekiwaniu na EBC
2018-10-25

Balcerowski: pogrom na giełdach w oczekiwaniu na EBC

Ostatnie godziny przyniosły pogłębienie spadków na giełdach od Stanów Zjednoczonych po Azję. Teraz wszystko wskazuje na to, że kolej na przecenę europejskich akcji, chyba że Mario Draghi zaserwuje ‘coś’ nadzwyczajnego podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Skąd wynika tak słabe zachowanie indeksów giełdowych za oceanem?

Bugaj: pod dyktat otoczenia
2018-10-22

Bugaj: pod dyktat otoczenia

Dzisiejsza sesja była kolejną z rzędu przeprowadzoną pod dyktando zmieniających się nastrojów w otoczeniu. O poranku dominowały więc wzrosty na fali zwyżek zanotowanych w Chinach oraz uspokojenia na froncie włoskim. Później jednak lekkie potknięcie na Wall Street mogło zmienić trajektorię notowań o 180 stopni.

Jaromin: rynki wychodzą z potrzasku
2018-10-18

Jaromin: rynki wychodzą z potrzasku

Kolejna sesja tego tygodnia mija w dosyć spokojnej atmosferze, a korekcyjne ruchy sprzyjają stabilizacji zmienności. Wczorajsze minutki FOMC potwierdziły jastrzębie nastawienie Powella i członków FED, co było argumentem do wyprzedaży podczas sesji azjatyckiej, lecz względny spokój wśród inwestorów na Starym Kontynencie i Wall Street pokazuje, że zeszłotygodniowy kurz powoli opada.

Bugaj: wzrost ratingu niezbyt pomocny
2018-10-15

Bugaj: wzrost ratingu niezbyt pomocny

Po burzliwych notowaniach z minionego tygodnia dzisiejsza sesja przyniosła obniżenie amplitudy wahań i uspokojenie sytuacji na parkietach. Indeksy pozostawały pod presją spadków w Azji i licznych negatywnych informacji, choć w Europie stopniowo popyt przejmował inicjatywę. Na GPW było z tym trudniej, mimo że nieoczekiwanie rating naszego kraju podniosła agencja S&P.

Jaromin: krajobraz po burzy
2018-10-15

Jaromin: krajobraz po burzy

Poniedziałek na rynkach akcji w Europie rozpoczął się w mieszanych nastrojach po spadkach na parkietach azjatyckich. Z każdą minutą widać jednak coraz większą ochotę do rozbudowy piątkowego odreagowania, czemu sprzyja utrzymanie poziomów na otwarciu z zamknięcia poprzedniego tygodnia przez Wall Street.

Bugaj: „spokojna” wyprzedaż
2018-10-11

Bugaj: „spokojna” wyprzedaż

Rynek w USA nieczęsto spada o około 4 proc., a kiedy do tego dochodzi, w posadach trzęsą się wszystkie parkiety na świecie. Dzisiejsza sesja miała miejsce po sporej przecenie w USA, więc jej wynik z góry wydawał się przesądzony. Z drugiej jednak strony, w przypadku obligacji i walut panował zadziwiający spokój. To dość niecodzienna sytuacja, szczególnie w porównaniu do poprzednich sesji, kiedy zmiany cen akcji i obligacji były ze sobą silnie powiązane.

Zajączkowski: huśtawka
2018-10-09

Zajączkowski: huśtawka

Sesja zaczęła się odreagowaniem po wczorajszych spadkach. W pierwszej godzinie WIG20 odrobił ponad 20 pkt. Ale łapanie oddechu nie szło łatwo. W kolejnych godzinach zsuwał się, osiągając dołek o 14-tej - 2220 pkt. Giełdy europejskie znacznie przekroczyły wczorajsze dołki, ale WIG20 obronił się, nieznacznie tylko je naruszając.

Stajniak: Wall Street korzysta z dobrych danych
2018-10-03

Stajniak: Wall Street korzysta z dobrych danych

Dzisiaj na większości rynków widać bardzo dobre nastroje finansowe. W Europie wzrosty nierzadko przekraczały 1,0 proc., choć wyjątkiem od reguły był niemiecki indeks DAX, gdzie spadki sięgały nawet 0,5 proc.. W przypadku USA na uwagę zasługuje przede wszystkim indeks Dow Jones Industrial Average, który otworzył się na rekordowym poziomie.