Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag komentarz giełdowy

Bugaj: polityka coraz mniej straszy
2018-06-11

Bugaj: polityka coraz mniej straszy

Po burzliwym weekendzie, kiedy Donald Trump nieoczekiwanie wycofał podpis pod deklaracją na koniec szczytu G7 w Kanadzie, wydawać się mogło, że początek tygodnia przebiegać może w gorszych nastrojach. Tak się jednak nie stało i choć na GPW dominowały spadki, to był to raczej wyjątek od reguły.

Bugaj: zwyżka w przededniu ważnych wydarzeń
2018-06-07

Bugaj: zwyżka w przededniu ważnych wydarzeń

Dzisiejsza sesja była pomyślna dla aktywów z rynków wschodzących, chociaż zdecydowanie lepiej pod względem sentymentu prezentował się poranek. Popołudniem optymizm bowiem opadł w oczekiwaniu na nadchodzące ważne wydarzenia z frontu politycznego i nie tylko.

Zajączkowski: niespodziewana zmiana nastawienia
2018-06-05

Zajączkowski: niespodziewana zmiana nastawienia

Dzisiejsza sesja jest ważna i w skutkach brzemienna. Jeśli w środę złamany został poziom 2200 pkt, który był ważnym dołkiem zarejestrowanym miesiąc temu w trendzie spadkowym, trwającym od początku roku, to dziś nastąpił wyraźny powrót ponad tę linię. Wczoraj WIG20 naruszył, a dziś przypieczętował „z dużym przytupem” fakt, który można interpretować jako ogólną zmianę nastawienia kapitału zagranicznego do polskiego parkietu.

Zajączkowski: niejednoznaczne złamanie 2200 pkt.
2018-05-29

Zajączkowski: niejednoznaczne złamanie 2200 pkt.

Trzy poprzednie sesje były dryfowaniem ponad ważnym poziomem wsparcia - 2200 pkt. Wczoraj zobaczyliśmy nawet poziom 2230 pkt, ale cała poniedziałkowa sesja była szczątkowa z powodu nieobecności zagranicy. Wolumen obrotu 20-tką okazał się ponad 50 proc. mniejszy niż zwykle.

Bugaj: sesja równowagi
2018-05-24

Bugaj: sesja równowagi

Przed rozpoczęciem dzisiejszych notowań na rynek napłynęły dwie ważne informacje, z których jedna była pozytywna, a druga negatywna. Inwestorzy mogli więc różnie zareagować, ale na naszym rynku przeważył pogląd lekko optymistyczny, co szczególnie widoczne było pod koniec sesji, kiedy na rynek napłynęła informacja o odwołaniu przez Donalda Trumpa spotkania z Kim Dzong Unem.

Stajniak: mocna gospodarka nie pomaga GPW
2018-05-15

Stajniak: mocna gospodarka nie pomaga GPW

Na globalnym rynku praktycznie wszędzie widać odwrót inwestorów od akcji. Ciężko wskazać konkretną przyczynę takich ruchów, choć można założyć, że ogólnie niemrawe nastroje są pochodną dwóch czynników. Jeden związany jest z inflacją, zaś drugi z niepewnością handlową.

Bugaj: korekta po udanym minionym tygodniu
2018-05-14

Bugaj: korekta po udanym minionym tygodniu

Dzisiejsza sesja przyniosła lekką korektę w segmencie blue chipów, co po bardzo udanym minionym tygodniu specjalnie dziwić nie powinno. Obroty nie były duże, choć na szerokim rynku wciąż wzmożoną uwagę przyciągali producenci gier komputerowych. Zresztą małe i średnie spółki poradziły sobie dzisiaj lepiej od największych.

Bugaj: popyt w grze
2018-05-10

Bugaj: popyt w grze

Dzisiejsza sesja była kolejną udaną dla krajowych blue chipów. Ruch wzrostowy, który zapoczątkowany został we wtorek tuż przed zakończeniem sesji, kulminował dzisiaj przebiciem psychologicznego poziomu 2300 pkt. Niestety dobre nastroje w kręgu największych spółek nie przełożyło się na poprawę zachowania segmentu małych i średnich spółek, który kolejną sesję nie zaliczył do udanych.

Stajniak: majówka nie służy polskim inwestorom
2018-05-04

Stajniak: majówka nie służy polskim inwestorom

Wyjątkowa w tym roku majówka sprawiła, że duża część polskim inwestorów mogła zdecydować się na dłuższy wypoczynek. To oczywiście nie służyło obrotom. Na świecie wciąż mamy do czynienia z geopolityką, ale również z danymi co rozdaje karty na wielu rynkach finansowych na świecie.

Bugaj: coraz silniejszy dolar szkodzi GPW
2018-05-02

Bugaj: coraz silniejszy dolar szkodzi GPW

W ostatnich dniach jednym z ważniejszych tematów inwestycyjnych jest coraz bardziej umacniający się dolar. Jest to bardzo ważna zmiana na rynku walutowym, która znajduje swoje przełożenie na zachowanie poszczególnych parkietów akcyjnych. Niestety z punktu widzenia krajowego rynku coraz silniejsza amerykańska waluta korzystna nie jest i dzisiaj było to aż nadto widoczne.