Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag krynica 2017

Ostrzeżenie dla zagranicznych inwestorów?
2017-09-17

Ostrzeżenie dla zagranicznych inwestorów? "Mam nadzieję, że szybko zażegnamy ten spór"

PKP Energetyka jest wskazywana jako ostrzeżenie dla zagranicznych inwestorów. Dwa lata temu spółkę sprywatyzowano, a po zmianie władzy do sądu trafił pozew o stwierdzenie nieważności transakcji. - Na pewno informacja, że jest spór nie pomaga w prowadzeniu działalności. Mam nadzieję, że szybko ten spór zażegnamy - mówi money.pl prezes PKP Energetyki Wojciech Orzech.

Ścięli Polsce rating i wywołali burzę.
2017-09-16

Ścięli Polsce rating i wywołali burzę. "Dalsze działania potwierdziły to, na co zwracaliśmy uwagę"

Minęło ponad półtora roku, odkąd agencja Standard&Poor's obniżyła rating Polski. Nasz kraj znalazł się nagle w gronie krajów takich jak Oman, Peru, Tajlandia. Od tego czasu PKB rośnie, bezrobocie spada. Ale S&P wcale nie uważa, że się pomyliło.

Money.pl i WP najchętniej czytane przez gości Forum w Krynicy. Zobacz, jakie dane ujawniły smartfony
Inwestorzy na wahadle. Na razie nie wystraszyli się PiS
2017-09-12

Inwestorzy na wahadle. Na razie nie wystraszyli się PiS

Zagraniczni inwestorzy zastanawiający się nad prowadzeniem biznesu w Polsce mają do czynienia z dwoma wahadłami wychylonymi w przeciwne strony. Jedno dotyczące wyników polskiej gospodarki jest wychylone na plus. Drugie, związane z instytucjami czy relacjami z UE już nie - mówi money.pl Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający w agencji ratingowej Standard&Poor's.

Strategia Cyfrowego Buntownika. Alior Bank stawia na rozwiązania mobilne i internetowe
2017-09-08

Strategia Cyfrowego Buntownika. Alior Bank stawia na rozwiązania mobilne i internetowe

Kontakt z bankiem przez internet, telefon albo komórkę oraz uproszczenie oferty produktów i usług - to zakłada strategia "Cyfrowego buntownika", realizowana przez Alior Bank. Nie znaczy to jednak, że bank będzie zamykał oddziały.

Radziwiłł o czasie pracy pracy lekarzy:
2017-09-07

Radziwiłł o czasie pracy pracy lekarzy: "Nikt nie jest zobowiązany do pracy ponad siły".

Lekarze pracują nawet 100 godzin bez przerwy. To odbija się na ich zdrowiu i zdrowiu pacjentów. Inspekcja pracy od dawna apeluje o uregulowanie czasu pracy lekarzy. Jednak ministerstwo zdrowia nie planuje takich zmian. - Nikt nie jest zobowiązany do pracy ponad siły - mówi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Nowa inicjatywa Banku Pekao SA. Będzie wsparcie dla małych i średnich firm
PZU szuka polskiego Skype'a.
2017-09-06

PZU szuka polskiego Skype'a. "Za rozwojem Doliny Krzemowej też stała przemyślana polityka"

Polska od lat poszukuje swojego Google, Facebooka czy Skypa. Teraz w poszukiwania włączyło się PZU. Pomysł jest prosty. Do naszego kraju ściąga fundusze, które specjalizują się w wyszukiwaniu perełek i czynieniu z nich gigantów.

2017-09-06

"Polskie firmy są gotowe na podbój świata". Premier Szydło obiecuje wsparcie

- Symbolem naszego rządu jest rodzina i rozwój, więc dlaczego doradcami polskiego premiera nie miałyby być małe i średnie przedsiębiorstwa? - takimi słowami premier Beata Szydło odpowiedziała na postulaty przedsiębiorców w drugim dniu Forum Ekonomicznego w Krynicy. Ze strony premier padły obietnice współpracy i wsparcia, a przedstawiciele firm rodzinnych wskazali, czego od rządu oczekują.

Efekt jo-jo w polisach OC.
2017-09-06

Efekt jo-jo w polisach OC. "Osiągnęliśmy pułap normalności"

Co mają wspólnego ceny ubezpieczenia OC z efektem jo-jo? Jak szybko spadają, to równie szybko znów wzrosną. Ostatnio kierowcy borykają się z rosnącymi cenami. Ale jest szansa na stabilizację. - Ubezpieczyciele nie dokładają już do biznesu. Osiągnęliśmy pułap normalności - mówi money.pl prezes PZU Paweł Surówka.