Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag lekarze rezydenci

2018-07-09

"Money. To się liczy". Lekarze rezydenci: czeka nas fala strajków, przepraszamy pacjentów

Lekarze rezydenci zapowiadają: "czeka nas fala strajków, przepraszamy pacjentów". O sytuacji najmłodszych lekarzy i problemach z opieką zdrowotną rozmawiamy z lek. med. Martą Moczydłowską z Porozumienia Rezydentów OZZL.

Wyższe środki na ochronę zdrowia i podwyżki dla rezydentów. Rząd przyjął projekt ustawy
2018-06-26

Wyższe środki na ochronę zdrowia i podwyżki dla rezydentów. Rząd przyjął projekt ustawy

Wydatki na opiekę zdrowotną wzrosną szybciej niż przewidywał rząd. Do 2024 r. mają osiągnąć poziom 6 proc. PKB. Rząd zapowiada też obiecane podwyżki dla rezydentów.

2017-10-12

"Hejterze, lecz się sam!". Młodzi lekarze na falę oskarżeń odpowiadają historiami z życia

Popierali protest przeciwko reformie sądów, po kieszeniach chowają pieniądze, na wycieczki jadą do Berlina. Po co? Najpewniej konspirować. Protestujący lekarze w ostatnim czasie stali się ofiarą ataków internetowych trolli. - W sieci znów króluje stare powiedzenie "Lekarzu, pokaż, co masz w garażu". W moim przypadku to łatwa sprawa. Nie mam garażu, a mieszkam u rodziców - odpowiada jeden z rezydentów.

Protest rezydentów trwa.
2017-10-09

Protest rezydentów trwa. "Za naszymi plecami jest dramatyczna prawda o polskim systemie zdrowia. Nie ma rąk do pracy"

- Bez młodych lekarzy to wszystko by się roz…przyło. W Polsce to właśnie rezydenci maskują braki kadrowe. Zapycha się nami każdą dziurę. Sam dostaję oferty, którymi mógłbym obdzielić kolejnych sześć osób. Sześć, rozumiesz? Na barkach uczących się lekarzy kręci się cały system - opowiada money.pl jeden z rezydentów. Od tygodnia trwa protest głodowy młodych lekarzy. Przekonują, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jest pod ścianą. Nie może za dużo pieniędzy zaoferować młodym lekarzom, bo przestaną dorabiać. I w szpitalach zaświecą pustki. Dlatego musi znaleźć więcej pieniędzy na całą służbę zdrowia.

Lekarze rezydenci zapowiadają manifestację w połowie czerwca
2016-05-25

Lekarze rezydenci zapowiadają manifestację w połowie czerwca

18 czerwca w stolicy odbędzie się manifestacja tysięcy młodych lekarzy - zapowiadają rezydenci; ich głównym postulatem jest wzrost wynagrodzenia. Walczymy o lepszą przyszłość polskiej medycyny, o lekarzy pracujących w pocie czoła, a przede wszystkim o pacjentów - podkreślają.

Lekarze rezydenci chcą podwyżek. Organizują akcje, nie wykluczają protestu
2016-05-04

Lekarze rezydenci chcą podwyżek. Organizują akcje, nie wykluczają protestu

Porozumienie Rezydentów OZZL, które od dłuższego czasu domaga się podwyżek, organizuje kolejną akcję mającą nagłośnić ich postulaty - ,,recepta na dobrą zmianę". Ministerstwo Zdrowia nie planuje obecnie zmiany ich wynagrodzeń.