Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plArchiwumPrzeglądaj wg tagówMinisterstwo rodziny pracy i polityki społecznej

Money.pl - tag ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej

ZUS ma problem z pracownikami IT. Zakład sprawdza, jak przyciągnąć specjalistów
2018-06-11

ZUS ma problem z pracownikami IT. Zakład sprawdza, jak przyciągnąć specjalistów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma problemy z informatykami - wynika z informacji money.pl. Pracują w Zakładzie, specjalizują się i… uciekają do biznesu za kilkukrotnie wyższe stawki. Dlatego w ZUS trwają analizy możliwości wyłączenia całego pionu IT ze struktur Zakładu. W ten sposób powstałaby oddzielna spółka do obsługi tylko ZUS.

Alimenciarze na roboty publiczne. Kary dla pracodawców, którzy ich kryją
2018-05-22

Alimenciarze na roboty publiczne. Kary dla pracodawców, którzy ich kryją

Spadkowi liczby rodziców unikających płacenia alimentów towarzyszy zmniejszanie się kwot długów. To jednak, zdaniem rządu, za mało.

Kary dla pracodawców, którzy kryją alimenciarzy. Rząd chce zwiększyć ściągalność
2018-05-21

Kary dla pracodawców, którzy kryją alimenciarzy. Rząd chce zwiększyć ściągalność

Kary dla pracodawców, którzy zatrudniają dłużników alimentacyjnych "na czarno" i w ten sposób kryją ich przed egzekucją komornicza oraz kierowanie bezrobotnych alimenciarzy na roboty publiczne to pomysły ministerstwa na zwiększenia skuteczności ściągalności alimentów.

Koniec komedii pod tytułem
2018-04-10

Koniec komedii pod tytułem "nowy Kodeks pracy". Ministerstwo tłumaczy się... brakiem czasu [FELIETON]

Miała być rewolucja w prawie pracy, a wszystko wskazuje na to, że projekt kodeksu nigdy nie ujrzy światła dziennego. Był zły, więc go nie żal, ale styl, w jakim ministerstwo miga się od zajęcia stanowiska, to kpina z obywateli.

500+ do zwrotu. Kto zataił istotne informacje, musi oddać wraz z odsetkami
2018-03-13

500+ do zwrotu. Kto zataił istotne informacje, musi oddać wraz z odsetkami

Tysiące rodzin zataiły informacje o zmianie swojej sytuacji finansowej i teraz muszą zwracać pieniądze z programu Rodzina 500+. Powody? Niewiedza i zapominalstwo, ale również ordynarne oszustwa.

2018-03-09

"Projekt Kodeksu pracy to partyzancka rewolucja". Prof. Monika Gładoch krytycznie o nowym prawie pracy

- Projekt Kodeksu pracy jest zły. Komisja nie wie nawet ile będzie kosztowało wprowadzenie zmian. Nie mieliśmy żadnych pieniędzy na zlecenie badań, działaliśmy pod presją czasu. Nie podpisuje się pod tym projektem – mówi w rozmowie z money.pl prof. Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej.

2017-09-07

"Nikomu nie zaglądamy do łóżka czy pod kołdrę". Wiceminister o zmianach w programie "500+"

- Na pewno nikomu nie zaglądamy do łóżka czy pod kołdrę - przekonuje Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Dbamy o szczelność systemu, dlatego m.in. samotne matki muszą składać dodatkowe dokumenty. Zachęcamy do składania prawdziwych zeznań, a nie wyłudzania - dodaje. W rozmowie z money.pl tłumaczy, jak dużym problemem dla budżetu byli kombinatorzy. Wyjaśnia również, do kiedy należy złożyć wnioski na nowy okres.