Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag venture capital

Startupy dostały od KFK ok. 300 mln zł. Za te pieniądze zbudowano coś więcej niż tylko firmy
2018-06-14

Startupy dostały od KFK ok. 300 mln zł. Za te pieniądze zbudowano coś więcej niż tylko firmy

Polski rynek venture capital już okrzepł. Teraz stoją przed nim nowe wyzwania - wynika z debaty przeprowadzonej przez money.pl podczas Impact'18 w Krakowie. Zdaniem Andrzeja Sałatyńskiego z KFK kluczowe jest teraz racjonalne przygotowanie się do wydania nowej, kilku miliardowej puli pieniędzy dla polskich startupów. Kinga Stanisławska z Experior Venture Fund uważa, że polscy innowacyjni przedsiębiorcy powinni wyjść z niszy "38 milionów Polaków" i zawsze skalować swój pomysł globalnie. Jacek Błoński z Meta VC liczy natomiast, że dobre prawo i świeży kapitał pomogą ściągnąć do Polski startupowców z krajów ościennych.

Szukasz inwestora? Zamiast pieniędzy szukaj
2018-05-20

Szukasz inwestora? Zamiast pieniędzy szukaj "smart money"

Dla początkującego biznesu nie zawsze finansowanie jest najcenniejszym wsparciem.

Polskie startupy na państwowej kroplówce. A fundusze venture capital i tak robią co chcą
2018-05-17

Polskie startupy na państwowej kroplówce. A fundusze venture capital i tak robią co chcą

Fundusze VC są młode i nie nauczyły się jeszcze dobrych praktyk, o których marzymy - mówi money.pl Julia Krysztofiak Szopa. Z raportu fundacji Startup Poland wynika, że inwestorzy zaniżają wartość polskich startupów czy wręcz nie wypłacają obiecanych pieniędzy. Najsmutniejszym jednak wnioskiem z badań jest to, że inwestowane pieniądze to kapitał państwa polskiego, a nie prywatnych inwestorów.

2018-05-08

"Money. To się liczy". Reakcje pracodawców na rewolucję w emeryturach

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16 na money.pl i wp.pl.

Polski start-up dostał 2 mln euro na rozwój. Metalowe plakaty podbijają świat
2017-11-14

Polski start-up dostał 2 mln euro na rozwój. Metalowe plakaty podbijają świat

To historia jak z filmu. Trzech przyjaciół postanawia podbić świat. I udaje im się. Poznajcie Displate - polską firmę, która sprzedaje plakaty wydrukowane na metalu. I potrafi to robić, jak nikt inny. Start-up otrzymał 2 mln euro dotacji od czeskiej firmy Credo Ventures. Patrząc na dotychczasowe działania Displate, z zapartym tchem będziemy śledzić, co zrobią z tymi pieniędzmi. .

Sebastian Kulczyk rozdaje pieniądze.
2017-07-19

Sebastian Kulczyk rozdaje pieniądze. "Startupy nie mają pojęcia, do czego aplikują"

Wygląda na to, że startupy walą do Sebastiana Kulczyka drzwiami i oknami. Pod koniec maja najbogatszy Polak ogłosił swój nowy program wsparcia startupów, pięć najlepszych ma dostać po 100 tys. dol. i to tylko na początek. Zgłoszeń było tak wiele, że termin przyjmowania aplikacji przedłużono do 31 lipca. Ale… - Choć pomysł najbogatszego Polaka co do zasady jest dobry, to tak enigmatyczny, że startupy nie mają pocięcia, do czego aplikują – mówi money.pl mec. Michał Żukowski.

Morawiecki zmienia klimat. Kiedy ludzie przestaną kupować żarówki, meble i jeansy?
2017-05-15

Morawiecki zmienia klimat. Kiedy ludzie przestaną kupować żarówki, meble i jeansy?

Czy pomysły wicepremiera Morawieckiego pomogą Polsce w przejściu przez czwartą rewolucję przemysłową, czy tylko przejemy miliony złotych i dalej będziemy składać długopisy? I kiedy człowiek wyzbędzie się potrzeby posiadania i zamiast kupować dywany, będzie kupował odczucie, jakie one dają? O tym w rozmowie z money.pl Marek Kapturkiewicz, partner w Innovation Nest, funduszu venture capital.

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia platformę funduszy venture capital. Będzie największa w regionie
2017-03-27

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia platformę funduszy venture capital. Będzie największa w regionie

- Liczymy, że program obejmujący pięć funduszy finansowania młodych, innowacyjnych firm uczyni nasz region centrum nowych technologii, dobrym miejscem dla rozwoju start-upów i budowania silnej innowacyjnej gospodarki - podkreślił prezes PFR Paweł Borys.

Rozdawali pieniądze na prawo i lewo. Ale to koniec.
2017-01-23

Rozdawali pieniądze na prawo i lewo. Ale to koniec. "Przetrwają tylko karaluchy"

- Bańka w Dolinie Krzemowej jest gigantyczna i szybko pęknie – ostrzega Marcin Piątkowski, twórca startupu JIVR Bike. Polak lada chwila będzie szukał na rynku 5 mln dol., ale do Kalifornii po nie nie pójdzie. – Za rogiem jest już faza karaluchów, czyli tych, którzy potrafią przetrwać najtrudniejsze czasy – prognozuje. A Łukasz Młodyszewski, CEO DreamJay, firmy która poprawia jakość snu i sprawia, że ludziom nie śnią się koszmary, dodaje: skończyło się szastanie pieniędzmi na oślep, zaczęły się zwolnienia.

Witelo Fund. Największy w Europie Środkowo-Wschodniej
2016-06-16

Witelo Fund. Największy w Europie Środkowo-Wschodniej "fundusz funduszy" ruszy w tym roku

Witelo - tak będzie się nazywał największy w Europie Środkowo-Wschodniej "fundusz funduszy", który będzie wspierał start up'y i innowacyjność. Jego powołanie w marcu zapowiadał Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Fundusz będzie dysponował budżetem 500 mln zł. – Fundusz ruszy jeszcze w tym roku – powiedział money.pl Paweł Surówka, wiceprezes PZU Życie ds. inwestycji. Pierwsze mogą zostać ściągnięte do Polski fundusze venture capital z USA lub Izraela.

Firma - tag venture capital

Alternatywne źródła finansowania
2006-09-11

Alternatywne źródła finansowania

Gdy nasza firma ma już za sobą stadium wejścia w życie, uruchomienia, radzi sobie w miarę dobrze na rynku czas jest pomyśleć o jej dalszym, dynamicznym rozwoju.

2005-06-16

Fundusze zainwestowały w polskie firmy 122 mln euro

Fundusze private equity i venture capital zainwestowały w polskie firmy w 2004 roku 122 mln euro wobec 130 mln euro rok wcześniej - poinformował na konferencji prasowej prezes Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) Paweł Gieryński.

Manager - tag venture capital

Inwestorzy venture capital wskazują kluczowe trendy rozwoju technologii do 2020 r.
2015-05-25

Inwestorzy venture capital wskazują kluczowe trendy rozwoju technologii do 2020 r.

Pięcioro najbardziej znanych inwestorów venture capital prognozuje, że trendy do 2020 roku.

W jaki sposób pozyskać finansowanie z funduszy Venture Capital?
2012-11-30

W jaki sposób pozyskać finansowanie z funduszy Venture Capital?

Zaledwie kilku procentom przedsiębiorstw udaje się otrzymać finansowanie z funduszy Venture Capital i Private Equity. Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A. zdradza jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie funduszy.

Venture Capital: Nieudanych inwestycji nie da się uniknąć
2011-07-19

Venture Capital: Nieudanych inwestycji nie da się uniknąć

Im więcej spółek w portfelu tym większe ryzyko, że coś nie wypali.