Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag zarządy firm

Miotła PiS działa dalej. Tym razem w firmie budowlanej
2016-02-26

Miotła PiS działa dalej. Tym razem w firmie budowlanej

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimex-Mostostal odwołało większość składu rady nadzorczej. To może być początek wymiany zarządu w budowlanej spółce.

2011-01-31

Niemcy: Spór o kwotę dla kobiet w zarządach firm

Niemiecka minister pracy Ursula von der Leyen chce ustawowo zobowiązać spółki giełdowe, by 30 procent kierowniczych stanowisk rezerwowały dla kobiet. Zarówno niemiecka koalicja rządząca, jak i przedsiębiorcy nie są jednak zgodni w sprawie kwoty dla kobiet.

2011-01-13

Francja: Ustawa o 40-procentowym parytecie kobiet w zarządach firm

Francuski parlament zatwierdził w czwartek ostatecznie ustawę, zobowiązującą duże firmy do zapewnienia co najmniej 40 procent miejsc w ich zarządach kobietom.

Komisja Europejska chce więcej kobiet w zarządach firm
2010-09-22

Komisja Europejska chce więcej kobiet w zarządach firm

Reding nie wyklucza prawnego uregulowania tej sprawy.

2009-12-26

Norwegia: Od 1 stycznia więcej kobiet w zarządach firm

Od 1 stycznia w norweskich firmach będących własnością samorządu kobiety będą musiały stanowić co najmniej 40 proc. członków zarządu. O wejściu od Nowego Roku ustawy w tej sprawie powiadomiła w sobotę minister samorządu lokalnego Liv Signe Navarsete.

2006-07-05

Kraków: Przesłuchanie przedstawicieli zarządu firmy, budującej odcinek "zakopianki"

Prokuratorzy przesłuchali w środę przedstawicieli zarządu firmy Mota-Engil Polska, należącej do portugalskiego koncernu budowlanego Mota-Engil, w sprawie sobotniego zawalenia się wiaduktu w Stróży (woj. małopolskie). W katastrofie budowlanej zginął 31-letni robotnik.