Notowania

100 dni rządu
26.02.2012 07:15

100 dni rządu Tuska. Wpadki i utrata zaufania

Rząd stracił już swój kredyt zaufania, bo to druga kadencja prawie w tym samym składzie

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Eksperci nie zostawili na Donaldzie Tusku suchej nitki. Rząd popełnił wiele błędów, a premier wychwalał swoje osiągnięcia - twierdzą.

Politolog, doktor Rafał Chwedoruk krytykuje konferencję premiera podsumowującą 100 dni jego rządów. Jego zdaniem, to był _ polityczny banał _. W opinii politologa, premier zastosował znane już zabiegi.

_ - Nie padło ani jedno słowo, którego byśmy nie mogli przewidzieć. To takie polityczne odrobienie lekcji _- podsumował konferencję prasową politolog.

POSŁUCHAJ RAFAŁA CHWEDORUKA:

(źródło: IAR)

Podczas konferencji premier Tusk zapowiedział, że dopiero po pół roku zdecyduje się na ewentualną zmianę składu rządu. Jak mówił, wcześniejsza zmiana miałaby sens, gdyby któryś z ministrów dopuścił się skandalu, a tak się nie stało. Zdaniem politologa, premier za dużo by ryzykował, gdyby zdecydował się na rekonstrukcję już teraz. W jego opinii, również termin 6 miesięcy wybrany przez premiera, nie jest przypadkowy.

_ - W naturalny sposób Euro 2012 będzie cezurą działalności tego rządu. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić panią Muchę jako minister, ale już nie jako minister sportu - _ mówił Chwedoruk o największych pomyłkach rządu.

_ - Wpadki to nic innego jak złe komunikowanie się ze społeczeństwem o tym, co rząd będzie robił _- wtóruje Chwedorukowi Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

POSŁUCHAJ BARTŁOMIEJA BISKUPA:

(źródło: IAR)

Ekspert uważa, że trudno oceniać działanie rządu po stu dniach, natomiast w tym czasie można było obserwować błędy w komunikacji ze społeczeństwem.

_ - To jest już druga kadencja rządu w podobnym składzie. Tusk nie ma już kredytu zaufania, teraz wydaje się, że społeczeństwo źle ocenia działania rządu. Obywatele oczekują realizacji projektów, a nie kolejnych słów - _ dodał Biskup.

Czytaj o 100 dniach rządu Donalda Tuska w Money.pl
Premier Tusk jest jak "przyczajony tygrys" Premier jest jak przyczajony tygrys - ocenia politolog Anna Materska-Sosnowska. Zaznaczyła, że trudno jest wymienić konkretne sukcesy premiera i rządu w tym okresie.
Tusk tłumaczy się ze 100 dni rządu. "Brakowało mi prezesa Kaczyńskiego" Jestem pierwszym premierem, który tak rozmawia z opozycją, powiedział na specjalnej konferencji prasowej Donald Tusk.
Debata o ACTA. Żenująca prośba ministra Premier przyznał, że zajmując się ACTA popełnił błędy. Zapowiedział ujawnienie...
Tagi: 100 dni rządu, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz