Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

10 tys. Tybetańczyków zebrało się przy klasztorze

0
Podziel się:

Około 10 tys. Tybetańczyków zgromadziło się dziś wokół klasztoru w zachodnich Chinach.

10 tys. Tybetańczyków zebrało się przy klasztorze
(PAP/EPA)

Około 10 tys. Tybetańczyków zgromadziło się dziś wokół klasztoru w zachodnich Chinach, by oddać hołd mniszce, która dokonała tam samospalenia - poinformowała w niedzielę organizacja Students for a Free Tibet z siedzibą w Nowym Jorku.

35-letnia mniszka z klasztoru Tawu Nyitso w prowincji Syczuan zmarła w czwartek. Była jedenastą z grupy mnichów i mniszek, którzy dokonali w ostatnich miesiącach samopodpalenia w zachodnich Chinach. Dziś około tysiąca mnichów odprawiło w klasztorze modły za zmarła mniszkę.

_ - Na ulicach roi się od chińskich służb bezpieczeństwa. Kino w pobliżu klasztoru przeobrażono w bazę wojskową, w której przebywa około 2 tys. żołnierzy. Cale miasto jest oblężone _ - napisała organizacja Students for a Free Tibet w komunikacie.

Potwierdzenie tych informacji nie było możliwe. Przedstawicielka władz lokalnych oświadczyła, że nic jej nie wiadomo o zgromadzeniu i rozłączyła się. Także okoliczni mieszkańcy mówili przez telefon, że nie widzieli zgromadzenia ani wzmocnionych sił policyjnych w mieście.

Czytaj więcej o samospaleniach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t100652.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protesty;w;tybecie;9;samospalenie;od;marca,166,0,937638.html) Podpaliła się w proteście. 9 osoba od marca 20-letnia mniszka krzyczała, że domaga się wolności religijnej i powrotu Dalajlamy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t75638.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dalajlama;obwinia;pekin;za;samopodpalenia;tybetanczykow,8,0,954632.html) Wezwał Chiny do zmiany polityki. Posłuchają? _ Chiny muszą zrozumieć, co jest prawdziwym powodem tych śmierci _ - powiedział duchowy przywódca Tybetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t46768.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dwaj;tybetanczycy;podpalili;sie;w;chinach,163,0,931747.html) Podpalili się w obronie religii. Chiny zaprzeczają Młodzi mężczyźni zrobili to w proteście przeciwko łamaniu wolności religijnej - poinformowała agencja Reuters, powołując się na tybetańską organizację emigracyjną Free Tibet.
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)