Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

119 tys. funtów za ostatni list z Titanica

0
Podziel się:

Według domu aukcyjnego Henry Aldridge and Son to zapewne rekordowa kwota, jaką zapłacono za list pochodzący ze słynnego transatlantyku.

119 tys. funtów za ostatni list z Titanica
(East News)
bELbhrkl

List napisany na pokładzie Titanica na kilka godzin przed jego zatonięciem w czasie dziewiczego rejsu w kwietniu 1912 roku został sprzedany na aukcji w Anglii za 119 tysięcy funtów. Według organizatorów to jedyny list napisany na Titanicu tego feralnego dnia.

Autorką listu była pasażerka drugiej klasy Esther Hart, która 14 kwietnia 1912 roku napisała: _ Marynarze mówią, że do tej pory rejs przebiegał wspaniale _. Skarżyła się na chorobę morską i wiatr oraz chłód. W postscriptum jej 7-letnia córka Eva przekazała adresatom pozdrowienia i ucałowania.

List napisany na papierze firmowym towarzystwa White Star Line przechował się w kieszeni płaszcza, który Benjamin Hart dał żonie i córce wsiadającym do szalupy ratunkowej. Esther i Eva znalazły się wśród ok. 700 ocalałych ze zderzenia statku z górą lodową na Atlantyku. Benjamin nie przeżył, podobnie jak ok. 1,5 tys. innych osób.

bELbhrkn

Rodzina podróżowała z Anglii do Kanady, gdzie planowała rozpocząć nowe życie.

Prowadzący sobotnią licytację w Devizes, w zachodniej Anglii, Andrew Aldridge powiedział, że odręczna notka trafiła w ręce anonimowego kupca, który wylicytował ją drogą telefoniczną.

Suma jaką zapłacono za list znacznie przewyższyła oczekiwania. Według domu aukcyjnego Henry Aldridge and Son to zapewne rekordowa kwota, jaką zapłacono za list pochodzący ze słynnego transatlantyku.

Czytaj więcej w Money.pl

bELbhrkt
bELbhrkO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)