Notowania

wybory samorządowe 2010
28.09.2010 12:45

12 komitetów zgłosiło się już do PKW

Dziś zgłosiły się komitety: Prawicy Rzeczypospolitej i Ruch Wyborców J. Korwin-Mikkego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zawiadomienia o utworzeniu kolejnych komitetów wyborczych: KW Prawicy Rzeczypospolitej i KWW Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego. Dotychczas przyjęto 12 zawiadomień - wynika ze strony internetowej PKW.

Pełnomocnikiem wyborczym komitetu wyborczego Prawicy Rzeczypospolitej został Lech Łuczyński; a pełnomocnikiem KWW Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego - Tomasz Krzysztof Sommer.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, zawiadomienia złożyło 13 komitetów, jednak PKW przyjęła 12 z nich. Zarejestrowane zostały m.in. komitety: Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica. W przypadku jednego - Komitetu Wyborców Wspólnota Samorządowa - PKW wezwała do usunięcia wady w zawiadomieniu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;polowa;polakow;pojdzie;na;wybory;samorzadowe,185,0,681657.html) Ponad połowa Polaków pójdzie na wybory samorządowe
Do 4 października można zawiadamiać PKW i właściwych komisarzy wyborczych o utworzeniu komitetów wyborczych w wyborach samorządowych.

Do PKW zawiadomienia o utworzeniu zgłaszają komitety partii politycznych, koalicji partii politycznych oraz komitety tych organizacji, stowarzyszeń lub wyborców, które zamierzają wystawić swoje listy w więcej niż jednym województwie.

Z kolei do właściwych komisarzy wyborczych zawiadomienia o swoim utworzeniu zgłaszają komitety wyborcze wyborców, organizacji, stowarzyszeń, które chcą zgłosić listy tylko w jednym województwie.

Do 22 października - komitety, których zawiadomienie zostało przyjęte - mają czas na rejestrowanie list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz kandydatów do rady Warszawy i rad dzielnic stolicy, a do 27 października na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Tagi: wybory samorządowe 2010, wybory samorządowe, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz