Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

18 śmiertelnych ofiar zimy na Ukrainie

0
Podziel się

18 osób zmarło na Ukrainie w ciągu ostatnich dni w wyniku utrzymujących się silnych mrozów.

18 śmiertelnych ofiar zimy na Ukrainie
(PAP/EPA)
bDTXmIdh

18 osób zmarło na Ukrainie w ciągu ostatnich dni w wyniku utrzymujących się silnych mrozów. Ponad 400 osób trafiło do szpitali z odmrożeniami i objawami wychłodzenia organizmu - podało w poniedziałek Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSN) w Kijowie.

Tego dnia w godzinach porannych w stolicy Ukrainy temperatura wynosiła 16 stopni Celsjusza poniżej zera. Meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach w niektórych regionach kraju może być nawet minus 32 stopnie.

By ograniczyć liczbę osób, które ucierpiały na skutek mrozów, władze ukraińskich miast organizują punkty, w których można się ogrzać i dostać ciepły posiłek.

bDTXmIdj

Według MSN w poniedziałek w całym kraju działało 1500 takich punktów. W ciągu ostatniej doby z ich pomocy skorzystało ponad 7 tysięcy, a w ciągu ostatnich trzech dób 17 tysięcy osób.

Czytaj więcej o atakach zimy
Atak zimy na Ukrainie. Nie ma prądu Milicja drogowa zaapelowała do kierowców, by powstrzymali się od wyjazdów.
Atak zimy. Dziesiątki tysięcy osób bez prądu Najcięższa sytuacja jest na północnym wschodzie kraju, gdzie pada śnieg i wieją silne wiatry, które tworzą ponad dwumetrowe zaspy.

Szef rządu - po spotkaniu z szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schultzem - podkreślił, że nasz kraj nie zgodzi się na pakt, który zagrozi pozycji Wspólnoty i podzieli jej członków.

bDTXmIdK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)