19. Rajd Rzeszowski: Rafał Janczak po raz kolejny najszybszy w klasie N3

0

Na tegoroczny Rajd Rzeszowski z utęsknieniem czekali chyba wszyscy zawodnicy i kibice, wszak jego ubiegłoroczna edycja na długo zapadła wszystkim w pamięci. Ci, którzy liczyli na świetne widowisko, z pewnością się nie zawiedli. Po raz kolejny na starcie zobaczyliśmy przeszło 140 załóg z RSMP, RPP i mistrzostw Słowacji.

70 zespołów rywalizowało w rundzie mistrzostw Polski, a aż 15 z nich walczyło o punkty i sekundy w klasie N3 (www.KlasaN3.pl). W ostatniej chwili dołączyli do niej Tomasz Ratajczyk i Damian Paliga, dwukrotni Mistrzowie Polski w tej klasie. Jednak pierwszy oes zapisali na swoje konto Rafał Janczak i Tomasz Sadlik, którzy mimo 10-sekundowej kary pokonali Mikołaja Kempę i Michała Grudzińskiego aż o 17,4 sekundy. Kolejne załogi (Herbi/Holdenmayer, Stryjek/Stryjek, Longota/Handwerker) finiszowały już tylko kilka sekund za Kempą i Grudzińskim. Janczak i Sadlik nie dali rywalom większych szans również na kolejnych próbach, na koniec pierwszego dnia zawodów notując 52,9 sekundy przewagi nad Mikołajem Kempą i Michałem Grudzińskim. Najniższy stopień podium podczas pierwszego etapu uzupełnili Piotr „Herbi” Rudzki i Bartłomiej Holdenmayer, którzy pokonali duet Stryjek/Stryjek. Świetnie jechali Tomasz Ratajczyk i Damian Paliga, którzy pierwszego dnia zajęli drugą lokatę w N3, ale w myśl regulaminu wycofanie się z
drugiego etapu pozbawiło ich punktów. Także inne załogi podróżowały z problemami, nie obyło się również bez groźnie wyglądających wypadków. O tym, jak oes po oesie przebiegała rywalizacja w klasie N3, przeczytacie na www.KlasaN3.pl. Na metę w Rzeszowie jako pierwsi wjechali Rafał Janczak i Tomasz Sadlik. Herbi i Holdenmayer finiszowali na drugim miejscu, załoga Stryjek/Stryjek na trzecim, a poza podium znaleźli się Kempa i Grudziński. W punktacji klasy N3 prowadzenie zachował Piotr „Herbi” Rudzki, a kolejne pozycje zajmują Rafał Janczak, Mikołaj Kempa, Piotr Krotoszyński i Piotr Stryjek. Pełna klasyfikacja, wypowiedzi zawodników, zdjęcia i filmy będą się systematycznie pojawiać na łamach oficjalnego serwisu klasy N3. Zapraszamy! Wyniki 19. Rajdu Rzeszowskiego (klasa N3): 1. Rafał Janczak/Tomasz Sadlik (Honda Civic Type-R), 1:39:38,9 2. Piotr „Herbi” Rudzki/Bartłomiej Holdenmayer (Honda Civic Type-R), +2:31,4 3. Piotr Stryjek/Krzysztof Stryjek (Renault Clio), +3:26,5 4. Mikołaj Kempa/Michał Grudziński (Honda