Notowania

a(h1n1)
14.11.2009 16:47

27-latek z A(H1N1) w ciężkim stanie w szpitalu

Lekarze nie mówią, czy jego stan zdrowia łączy się z zarażeniem wirusem świńskiej grypy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W szpitalu wojewódzkim w Gorzowie hospitalizowany jest młody mężczyzna, w którego organizmie stwierdzono obecność wirusa A/H1N1 informuje rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie, Jolanta Borkowska-Jocz. *

27-letni gorzowianin trafił do szpitala w stanie ciężkim. Obecnie przebywa na OIOM-e, podłączony do respiratora. Z ustaleń Sanepidu wynika, że w ostatnim czasie mężczyzna nie podróżował za granicę.
Dziś w szpitalu zmarł mężczyzna, u którego potwierdzono obecność wirusa świńskiej grypy. Nie ma jeszcze informacji o tym, czy wirus był bezpośrednią przyczyną zgonu.

_ - Na razie trudno łączyć obecność tego wirusa z ciężkim stanem zdrowia pacjenta, niewykluczone, że nałożyły się na to inne choroby _ - powiedział z-ca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, Kamil Jakubowski.

Do tej pory na terenie Polski potwierdzono 237 przypadków zakażenia A/H1N1. W Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku zmarł 37-letnio mężczyzna, u którego wykryto wirusa grypy typu A/H1N1. _ - Podjęliśmy działania przeciwepidemiczne, objęliśmy także nadzorem najbliższe otoczenie mężczyzny. Stan zdrowia jego rodziny jest monitorowany, a samym chorym zajmują się lekarze z gorzowskiego szpitala _ - powiedziała PAP Borkowska-Jocz.

Dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Jarosław Śliwiński poinformował, że na poniedziałek zwołano posiedzenie wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego.

To drugi przypadek stwierdzenia _ świńskiej grypy _ w Gorzowie, a trzeci w woj. lubuskim.

Latem wirusa wykryto u dziewczynki, która wróciła z wycieczki do Hiszpanii. Dziecko było leczone w domu i przeszło chorobę łagodnie. Łagodnie przeszedł grypę także chłopiec ze Słubic, który wrócił z wirusem z kolonii w Bułgarii.

Raport Money.pl
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych. Czytaj w Money.pl
Czytaj w Money.pl
*Koszty grypy? Resort zdrowia ich nie zna! * W ubiegłym roku na szczepienia przeciwko grypie Polacy wydali około 100 mln złotych. Epidemia może nas kosztować ponad dziewięćdziesiąt razy więcej - szacuje Money.pl.
*W Polsce jest wirus. Walka z pandemią to koszt 400 mln zł * Money.pl dotarł do dokumentu: Same szczepionki, tylko dla 20 proc. Polaków, kosztowałyby 210 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Tysiące ludzi w Polsce nosicielami A/H1N1 ]( http://news.money.pl/artykul/tysiace;ludzi;w;polsce;nosicielami;a;h1n1,44,0,553772.html )
* [ Piecha: Grypa najbardziej zagraża najmłodszym ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/piecha;grypa;najbardziej;zagraza;najmlodszym,109,0,552557.html )
*
Tagi: a(h1n1), wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz