Notowania

pożar
22.03.2013 18:47

30 ofiar śmiertelnych pożaru w obozie dla uchodźców z Birmy

Trzydzieści osób zginęło, a ok. 200 zostało rannych w pożarze, który wybuchł dziś w obozie dla birmańskich uchodźców na północy Tajlandii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dennis Wong/CC BY 2.0/flickr)

Trzydzieści osób zginęło, a ok. 200 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w piątek w obozie dla birmańskich uchodźców na północy Tajlandii - poinformowały miejscowe władze.

_ - Większość ofiar śmiertelnych to kobiety, osoby starsze i dzieci _ - wyjaśniła przedstawicielka ministerstwa spraw wewnętrznych.

Pożar wybuchł ok. godz. 16 (10 czasu polskiego) w obozie Mae Surin w prowincji Mae Hong Son, gdzie przebywa około 3 700 uchodźców. Według władz ogień mógł zostać zaprószony podczas gotowania.

Szef MSW Jarupong Ruaengsuwan powiedział agencji AFP, że liczba ofiar _ nie powinna być aż tak wielka _.

Na granicy Tajlandii z Birmą znajdują się dziesiątki obozów dla uchodźców, którzy uciekli z kraju przed walkami armii z ugrupowaniami rebelianckimi. Obozy te, założone w latach 80. ubiegłego wieku jako tymczasowe, w lutym tego roku przyjęły około 130 tysięcy ludzi, w tym 80 tysięcy osób mających oficjalny status uchodźców. Znaczna ich część to Karenowie - członkowie mniejszości etnicznej.

Po przejęciu władzy od birmańskiej junty przez reformatorski cywilny rząd w marcu 2011 roku Tajlandia ogłosiła zamiar zamknięcia obozów dla uchodźców po unormowaniu się sytuacji w Birmie. Nowe birmańskie władze podpisały rozejm z większością rebelianckich mniejszości etnicznych, lecz uchodźcy na razie nie wrócili do kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny pożar w Niemczech. Nie żyje 6 osób Tragiczny w skutkach pożar nieopodal Stuttgartu w Niemczech. W ogniu zginęło siedem osób w tym sześcioro dzieci.
Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania Do tragedii doszło w bloku w Grabowie Królewskim koło Wrześni.
W Birmie szukaja szczątków władcy Poszukiwania królewskich szczątków prowadzone będą wewnątrz buddyjskiej stupy - wywodzącej się z Indii budowli sakralne.
Tagi: pożar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz