Notowania

tu-154
04.08.2011 14:40

36 specpułk rozwiązany. Dymisje w armii

Premier i nowy minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przedstawili zmiany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Premier i nowy minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak poinformowali dziś o rozwiązaniu 36 specpułku. To jednostka, która była odpowiedzialna za transport powietrzny polityków.

Zdymisjonowanych zostało trzynastu oficerów - w tym trzech generałów. Jednym z ważniejszych ustaleń komisji pod przewodnictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy TU-154 pod Smoleńskiem, był fakt, że w specpułku szkolenia pilotów nie były prowadzone prawidłowo. To powód, dla którego nowy minister rozwiązał tę formację.

Czym będą latały VIP-y tłumaczył dziennikarzom nowy szef resortu obrony Tomasz Siemoniak. - _ Loty najważniejszych osób w państwie będzie obsługiwać kancelaria premiera w porozumieniu z narodowym przewoźnikiem _ - zapowiada minister.

POSŁUCHAJ TOMASZA SIEMONIAKA:

Minister dodał, że dowództwo sił powietrznych podjęło się wykonania tych zadań.
Premier Donald Tusk poinformował tez o zdymisjonowaniu 13 oficerów, w tym trzech generałów oraz wiceministra obrony Czesław Piątasa.

**Czytaj forum Money.pl

Kaczyński i Ziobro niewinni. Oczyścił ich człowiek PO.**
Zamiast samolotów będących we władaniu specpułku VIP-owie mają korzystać wyłącznie z samolotów cywilnych: z LOT-owskich Embraerów oraz samolotów rejsowych. Donald Tusk zapowiedział, że Polski nie stać na razie na rozbudowę swojej floty, na przykład poprzez kupno wysokiej jakości Boeingów.

Zdaniem premiera, obecnie do przewozu VIP-ów wystarczają 2 Embraery LOT-u. To tańsza forma współpracy - mówił premier. Przekonywał też, że do przemieszczania się po kraju politykom wystarczy nowoczesny śmigłowiec - przekonywał szef rządu. Donald Tusk mówił też, że Jaki i Tupolewy będące na stanie 36. specpułku będą sprzedawane.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t140551.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;zmian;w;raporcie;o;smolensku,20,0,843796.html) Nie będzie zmian w raporcie o Smoleńsku Donald Tusk zapowiedział, że nie ma zamiaru proponować żadnych poprawek do raportu polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t84950.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/burza;po;raporcie;pis;podlosc;ohyda,39,0,805415.html) Burza po raporcie PiS. "Podłość", "ohyda" Europoseł Marek Siwiec uważa, że działanie prezesa PiS jest _ podłością _.
Tagi: tu-154, raport, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz