Notowania

nielegalni imigranci
06.10.2012 22:33

5 plus 5 utworzy grupę zdaniową do walki z nielegalną imigracją

Dialog 5 plus 5 obejmuje Włochy, Francję, Hiszpanię, Portugalię i Maltę oraz kraje Maghrebu

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Prezydent Tunezji Monsif Marzuki zapowiedział w stolicy Malty, gdzie zakończył się szczyt państw zachodniej części wybrzeża Morza Śródziemnego w ramach Dialogu 5 plus 5, utworzenie grupy zadaniowej do walki z nielegalną imigracją.

Dialog 5 plus 5 obejmuje Włochy, Francję, Hiszpanię, Portugalię i Maltę oraz kraje Maghrebu. Na pierwszym spotkaniu tych państw od czasu arabskiej wiosny omawiano kwestie współpracy gospodarczej i nielegalnej imigracji.

Zdaniem Marzukiego utworzenie _ sił zadaniowych _ jest _ bezwzględnie pilną _ sprawą ze względu na dużą skalę nielegalnej imigracji z krajów Południa na Północ.

_ - Zaproponowałem a szczyt uprawomocnił utworzenie grupy zadaniowej, by powstrzymać tę imigrację i pomóc tym ludziom i uniknąć tragedii na morzu _ - powiedział. Są to _ czasem bardzo małe dzieci, które giną w katastrofach na morzu. Nie można godzić się na te ludzkie tragedie. Za tę cenę nie wolno pozwalać na rozwój gospodarczy _ - podkreślił Marzuki.

Według niego konieczne jest _ połączenie wysiłków i zasobów, ale nie powinna być to operacja sił bezpieczeństwa, to musi być humanitarne. Nie można zaakceptować, by na Morzu Śródziemnym setkami tonęli ludzie _ - zaznaczył prezydent Tunezji.

Marzuki powiedział, że jego kraj już wkrótce będzie gospodarzem spotkania na szczeblu ministerialnym w sprawach bezpieczeństwa, imigracji i kwestii humanitarnych, na którym omawiane będą _ szczegóły techniczne _ przyszłej grupy zadaniowej. _ - Ważne jest, aby zgodzić się na poziomie politycznym, a następnie omówić szczegóły _ - dodał prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni są głównym zagrożeniem dla tego kraju? Salafici stanowią zagrożenie dla Tunezji, a po ataku na ambasadę USA w Tunisie władze muszą się nimi poważnie zająć.
Prezydent tego kraju uspokaja Amerykanów Monsif Marzuki w przesłaniu do amerykańskich przyjaciół zapewnił, że przemoc nie jest reprezentatywna dla jego kraju. Ponownie potępił piątkowy atak na ambasadę USA w stolicy kraju, Tunisie.
USA zastraszone? Ewakuują dyplomatów Departament Stanu umotywował swoją decyzję falą antyamerykańskich demonstracji w Tunezji i Sudanie. Odradził też obywatelom amerykańskim odwiedzanie tych krajów.
Tagi: nielegalni imigranci, malta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz