Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

70. rocznica Powstania Warszawskiego. Komorowski dziękuje powstańcom

0
Podziel się:

- Dzięki państwu pamięć i cele powstańczej walki przetrwały najtrudniejsze lata powojenne i trwają do dzisiaj - mówił dziś Bronisław Komorowski.

70. rocznica Powstania Warszawskiego. Komorowski dziękuje powstańcom
(PAP/Tomasz Gzell)

W Parku Wolności, przy Muzeum Powstania Warszawskiego, zorganizowane dziś zostały obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczestniczyli w nich kombatanci, prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Bronisław Komorowski podziękował powstańcom warszawskim za walkę o przyszłość Polski i całego świata. Wolna Polska i jednocząca się Europa na zawsze pozostanie Państwa dłużnikami - mówił prezydent w Parku Wolności, przy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie rozpoczęły się obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania:

- _ Szczególnie gorąco pragnę podziękować aktywnym na tym niełatwym polu przenoszenia i kształtowania postaw współczesnych powstańcom, najbardziej godnym narodowego skarbu pamięci. Dzięki państwu pamięć i cele powstańczej walki przetrwały najtrudniejsze lata powojenne, lata komunizmu, przetrwały do i po roku 1989 i trwają do dzisiaj _ - powiedział prezydent.

Prezydent dziękował też twórcom i pracownikom Muzeum Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)