Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

70. urodziny Lecha Wałęsy. Zobacz, kto się pojawił

0
Podziel się

Na imprezę przyszło ponad 500 osób. Prezenty były różne: domowej roboty nalewki, koniaki, a nawet drzewka do posadzenia w ogrodzie. Na gości czekał 50-kilogramowy tort.

70. urodziny Lecha Wałęsy. Zobacz, kto się pojawił
(PAP/Adam Warżawa)
bErQihcR

1/7

Fot. PAP/Adam Warżawa

Na imprezę przyszło ponad 500 osób, m.in. premier Donald Tusk z żoną, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz z mężem. Prezenty były różne: domowej roboty nalewki, koniaki, a nawet drzewka do posadzenia w ogrodzie. Na gości czekał 50-kilogramowy tort.

Impreza została zorganizowana w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie._ - Czuję to na grzbiecie: 70 lat. To bardzo dużo. Pamiętam, kiedy byłem 20-latkiem i ktoś powiedział 70 lat, to ja patrzyłem na to podejrzanie. Nie myślałem, że i mnie to trafi _ - powiedział dziennikarzom Wałęsa, zapytany jak się czuje w wieku 70 lat.

bErQihcT

Wśród gości, którzy przybyli na urodzinową imprezę byli politycy, biznesmeni prawnicy, ludzie kultury, sportowcy, duchowieństwo i przedstawiciele mediów m.in. Andrzej Celiński, Zbigniew Ćwiąkalski, Andrzej Drzycimski, abp Tadeusz Gocłowski, abp Sławoj Leszek Głódź, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Katarzyna i Aleksander Hall, Halina Kunicka, Bogdan Lis, Jan Lityński, Jacek Merkel, Dariusz Michalczewski _ Tiger _, Daniel Olbrychski, Małgorzata Potocka, Adam Rotfeld, Jerzy Stępień, Mieczysław Wachowski i Tomasz Wołek.

_ - Mam nadzieję, że jeszcze przez wiele lat ojciec będzie dla mnie mentorem. Życzę mu, aby w swojej głowie tak mentalnie stworzył nożyczki i zaczął odcinać kupony od życia, żeby się z tego życia cieszył. Naprawdę wiele osiągnął, ma fajną rodzinę. Niech nie patrzy na tych, którzy mu źle życzą, a patrzy na te rzesze ludzi, którzy są mu wdzięczni za to, co osiągnął _ - powiedział dziennikarzom syn pierwszego przywódcy Solidarności, europoseł PO Jarosław Wałęsa.

Politycy i gwiazdy na 70. urodzinach Lecha Wałęsy

  • fot: PAP/Adam Warżawa
  • fot: PAP/Adam Warżawa
  • fot: PAP/Adam Warżawa
  • fot: PAP/Adam Warżawa [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/politycy-i-gwiazdy-na-70-urodzinach-lecha-walesy-g638895.html) _ - Przede wszystkim życzę mu zdrowia, żeby jeszcze Polsce służył. Wiemy, że jest wiele razy kontrowersyjny i to pobudza polską politykę. I dopóki Lech Wałęsa jest na scenie, to o Polsce jest głośno w całym świecie. Mówię mu wielokrotnie: wodzu, póki sił jak Ojciec Święty musisz taką samą rolę w Polsce pełnić, bo jesteś potrzebny i cierpimy na brak autorytetów. Życzę mu też spokoju, bo czasami jest nerwowy, aby tak mocno nie reagował na różne opluwanie _ - powiedział dziennikarzom poseł PO Jerzy Borowczak.

_ - Prezydent w prawie wszystkich swoich wystąpieniach podkreśla, że wszystko zawdzięcza Opatrzności Bożej, to ja mu życzę błogosławieństwa bożego oraz tego, żeby był w takim humorze jak jest _ - powiedział były minister finansów i były szef MSZ Andrzej Olechowski.

bErQihcZ

Mimo że proszono, aby nie przynosić prezentów i kwiatów, niektórzy to uczynili, np. były minister spraw wewnętrznych Andrzej Milczanowski podarował koniak, a Henryk Wujec domową nalewkę. _ - Tarniówka - z takich dzikich jagód, które są niesmaczne, ale sam likier jest wyśmienity _ - wyjaśnił były działacz KOR.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski ofiarował do zasadzenia w ogrodzie cyprys, bo to _ drzewo twarde i odporne na szkodniki _. _ I taki niech też będzie prezydent _ - dodał. Spora część gości, zgodnie z życzeniem jubilata, zamiast prezentów składała też datki do puszki na cel charytatywny.

Na imprezę urodzinową przygotowano m.in. czekoladowy tort o wadze 50 kilogramów. Wśród dań była m.in. dziczyzna z okolic Arłamowa, miejsca internowania w stanie wojennym Lecha Wałęsy.

Czytaj więcej w Money.pl
Chodorkowski dostał od Wałęsy 100 tys. zł Wyróżnienie odebrał syn biznesmena, bo Chodorkowski wciąż przebywa w łagrze.
Związkowcy grożą premierowi. "Pan się skończył" - _ Donald Tusk na długo zapamięta dzisiejszą datę _ - grozi przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
Wałęsa mógł nie przewodzić protestom w Stoczni Były prezydent jest szczególnie wyczulony, jeśli chodzi o jego miejsce w historii - mówi doradca prezydenta Tomasz Nałęcz.
bErQihdu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)