Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

9 ofiar zimy, a transport w Rzymie sparaliżowany

0
Podziel się:

We włoskiej stolicy występują poważne utrudnienia w ruchu. Po piątkowych i sobotnich śnieżycach Wieczne Miasto znalazło się okowach kilkustopniowego mrozu

9 ofiar zimy, a transport w Rzymie sparaliżowany
(PAP/EPA)

Do dziewięciu wzrosła liczba śmiertelnych ofiar ataku zimy we Włoszech. W Ostii pod Rzymem znaleziono w niedzielę ciało mężczyzny w parku, prawdopodobnie bezdomnego, który zamarzł.

We włoskiej stolicy występują poważne utrudnienia w ruchu. Po piątkowych i sobotnich śnieżycach Wieczne Miasto znalazło się okowach kilkustopniowego mrozu. Z powodu oblodzenia ulic przedłużono zakaz jazdy samochodem bez opon zimowych i łańcuchów.

Cześć ulic zamknięto z powodu oblodzenia. Inne są nieprzejezdne z powodu ogromnych gałęzi, które runęły pod ciężarem śniegu. W odśnieżaniu głównych dróg uczestniczy wojsko z ciężkim sprzętem.

Ogromne opóźnienia notuje komunikacja miejska. Wiele autobusów nie wyjechało na trasy. Władze apelują do rzymian, by sami odśnieżali chodniki na osiedlach i przed swoimi domami. Zamkniętych jest wiele sklepów spożywczych, a nieliczne otwarte przeżywają prawdziwe oblężenie. Ludzie masowo kupują zapasy jedzenia.

Nieczynne są muzea. Burmistrz Rzymu podjął decyzję o tym, że w poniedziałek będą zamknięte wszystkie szkoły i urzędy oraz sądy. Ale pierwszy taki od ponad ćwierćwiecza atak zimy w Wiecznym Mieście ma też inne oblicze; na licznych wzgórzach i pagórkach, od antycznego stadionu Circus Maximus po wzgórze Monte Mario rzymianie zjeżdżają na sankach i na nartach.

Trudna sytuacja panuje w znacznej części Włoch. Stan kryzysowy ogłosiły w niedzielę władze zasypanego śniegiem i sparaliżowanego regionu Abruzja.

Czytaj więcej o zimie we Włoszech w Money.pl
Mróz i śnieg pozbawił 160 tysięcy ludzi prądu Do awarii doszło w czterech regionach Włoch: w Lacjum, Abruzji, Kampanii i Molise. Naprawia ją 1000 techników.
Zima: "Syberyjskie mrozy", "biegun północny" Dotąd zima w Hiszpanii należała do najcieplejszych od dziesiątków lat, ale temperatura w niektórych regionach spadła do minus 20 stopni Celsjusza.
Kilka centymetrów śniegu paraliżuje stolicę Gdy turyści podziwiali pokryte białym puchem zabytki, rzymianie zmagali się z gigantycznymi korkami na ulicach
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)