Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
16.02.2013 15:45

Abdykacja Benedykta XVI. Gdzie zamieszka papież?

Po około dwóch miesiącach pobytu poza Rzymem Benedykt XVI zamieszka w remontowanym obecnie budynku dawnego klasztoru w Ogrodach Watykańskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Po abdykacji 28 lutego Benedykt XVI będzie przebywać w Castel Gandolfo przez dwa miesiące, a więc do końca kwietnia, a następnie powróci do Watykanu - powiedział dziś watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi.

Ksiądz Lombardi wyjaśnił, że taki scenariusz na najbliższe tygodnie przedstawił dyrektor podrzymskiej papieskiej rezydencji Saverio Petrillo.

Po około dwóch miesiącach pobytu poza Rzymem Benedykt XVI zamieszka w remontowanym obecnie budynku dawnego klasztoru w Ogrodach Watykańskich.

Wcześniej informowano, że papież opuści Watykan 28 lutego o godz. 17, a więc na trzy godziny przed formalnym zakończeniem swego pontyfikatu. Do Castel Gandolfo odleci helikopterem.

Czytaj więcej w Money.pl
Po decyzji papieża informują o zmianach w... Watykan poinformował o istotnej zmianie w programie uroczystości Środy Popielcowej pod przewodnictwem Benedykta XVI.
Ostra krytyka pontyfikatu. "Okres nietolerancji" Większość poważnych brytyjskich gazet wybija rezygnację papieża na pierwszych stronach swoich dzisiejszych wydań.
Konklawe może rozpocząć się wcześniej? Nieoficjalnie media informują, że konklawe mogłoby rozpocząć się 10 marca.
Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz