Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ratyfikacja
13.02.2012 07:06

ACTA ma błędy? Niemcy krytykują protokół

Przewodniczący parlamentu europejskiego twierdzi, że Komisja nie zrobiła nic w sprawie skorygowania wad porozumienia ACTA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Martin Shulz, czyli * *przewodniczący parlamentu europejskiego skrytykował w niedzielę w telewizji ARD porozumienie ACTA o walce z podróbkami i ochronie praw do własności intelektualnej. Zdaniem Shulza, porozumienie to nie jest odpowiednio wyważone.

_ Moim zdaniem, porozumienie to nie jest dobre w obecnej formie _ - powiedział Shulz. Wyraził pogląd, że konieczna równowaga między ochroną praw autorskich i prawami indywidualnych użytkowników internetu jest w porozumieniu _ zachowana w sposób dalece niewystarczający _.

Shulz przypomniał, że już w 2010 r. zwrócił uwagę Komisji Europejskiej na potrzebę skorygowania wad porozumienia. _ Komisja nie uczyniła nic w tym kierunku i obecnie zbiera krytyczne żniwo _ - dodał.

Poinformował też, że konsultacje na temat ACTA w parlamencie europejskim powinny rozpocząć się 27 lutego. W ub. sobotę przeciwko ACTA demonstrowały tysiące ludzi w całej Europie, tylko w Niemczech niezadowolenie wyraziło ponad 100 tys. osób.

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli porozumienie przeciw obrotowi podróbkami, to umowa handlowa mająca na celu wzmocnienie ochrony własności intelektualnej głównie w stosunkach handlowych między państwami na całym świecie. Polska, wraz z Komisją Europejską i 21 państwami UE - z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - podpisała dokument 26 stycznia. Zdaniem obrońców swobód w internecie ACTA może prowadzić do blokowania różnych treści i do cenzury w imię walki z piractwem.

Czytaj więcej o ACTA
Demonstracje w Niemczech. _ To dziecinada _ Przeciwnicy porozumienia wyjdą na ulice, mimo decyzji niemieckiego rządu, który wczoraj ogłosił, że kontrowersyjnej umowy na razie nie podpisze.
Szykują duże antyrządowe demonstracje Organizatorzy protestów twierdzą, że zagrożone są swobody obywatelskie.
_ Internetowe gestaPO _. Gorąco wokół ACTA Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego emocje wokół ACTA powoli mogą w Polsce wygasać.
Gowin wie, dlaczego spada poparcie dla PO W sprawie ACTA popełniliśmy dwa błędy: jeden to brak pełniejszych konsultacji społecznych, a drugi to sam moment i tryb podejmowania decyzji.
Tagi: ratyfikacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz