Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
assange
09.02.2011 15:01

Adwokaci Assange'a wytykają błędy sądom

Chodzi między innymi o doprowadzenie do upublicznienia procesu w Szwecji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wczoraj londyński sąd odroczył do piątku rozprawę w sprawie ekstradycji Assange'a do Szwecji.

Prokuratura tego kraju oskarża założyciela głośniego portalu o seksualne molestowanie dwóch Szwedek. Podejrzany zaprzecza. Twierdzi, że po ekstradycji do Szwecji może mu grozić wydanie w ręce Amerykanów, oskarżających go o ujawnienie tajemnic państwowych. Oskarżony zwraca uwagę na skalę działań, które przeciw niemu podjęto.

- _ Widzimy wyraźnie, że Szwecja i Wielka Brytania zaangażowały w moją sprawę praktycznie nieograniczone środki. Aby się bronić mogę korzystać tylko z własnych, ograniczonych funduszy _ - twierdzi Assange

Adwokat Assange'a Mark Stephens, zwraca uwagę, że przed wystąpieniem o międzynarodowy nakaz aresztowania szwedzka prokurator, Marianne Ny, nie skontaktowała się z podejrzanym by wysłuchać jego stanowiska.

Adwokaci Assange'a zarzucają też szwedzkiemu wymiarowi sprawiedliwości doprowadzenie do upublicznienia procesu, co jest sprzeczne z tamtejszą praktyką. Sprawy o przestępstwa seksualne toczą się w tym kraju bez udziału prasy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t125420.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/assange;nie;zrobia;ze;mnie;gwalciciela,68,0,767556.html) Assange: Nie zrobią ze mnie gwałciciela Proces o ekstradycję twórcy portalu WikiLeaks może potrwać kilka miesięcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t131124.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/assange;moze;zostac;stracony;w;usa,61,0,767293.html) Assange może zostać stracony w USA? Według obrońców twórcy Wikileaks ich klientowi groziłyby tortury, a nawet egzekucja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t125420.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zalozyciel;wikileaks;krytykuje;szwajcarie,172,0,758700.html) Założyciel Wikileaks krytykuje Szwajcarię Za aresztowanie byłego bankiera podejrzanego o naruszenie tajemnicy bankowej.
Tagi: assange, wikileaks, ekstradtycja, sąd, rozprawa, ekstradycja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz