Notowania

wybory we francji
01.06.2011 07:20

Afera MFW pomogła Sarkozy'emu

Mimo rosnącego poparcia, 62 procent respondentów ma negatywne zdanie o prezydencie Francji

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy odzyskuje popularność i uzyskuje najlepsze wyniki w sondażach od roku - napisał tygodnik _ L' Expresse _ w swym wydaniu internetowym.

35 procent ankietowanych Francuzów ma _ dobrą opinię _ na temat prezydenta, jednak 62 procent respondentów jest o nim zgoła odmiennego zdania. To i tak najlepszy wynik Sarkozy'ego od roku - przypomina _ _ L _Express _.

Jeszcze na początku maja inny francuski tygodnik - _ Le Point _ - przypominając, że Sarkozy rozpoczął ostatni rok swej kadencji napisał, że rocznica jego wyboru zbiega się z _ ciężkim deficytem popularności _ prezydenta.

63 procent Francuzów życzy socjalistom zwycięstwa wyborach prezydenckich w 2012 roku, mimo skandalu, który wybuchł po aresztowaniu faworyta socjalistów w nadchodzących wyborach, szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna.

W ubiegłym tygodniu sondażu instytutu BVA wykazał, że Sarkozy zostałby pokonany przez każdego z dwojga socjalistycznych kandydatów, którzy mogą ubiegać się o prezydenturę w 2012 roku, po wyeliminowaniu z wyścigu wyborczego Strauss-Kahna.

Popularność szefowej ultra-prawicowego Frontu Narodowego, Marine Le Pen utrzymuje się na stałym poziomie; popiera ją 23 procent respondentów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t139566.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/maja;nie;komentowac;sprawy;strauss-kahna,160,0,831904.html) Mają nie komentować sprawy Strauss-Kahna Prezydent Nicolas Sarkozy zwrócił się do członków swojego rządu, aby nie wypowiadali się w mediach afery wokół szefa MFW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t139469.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kto;skorzysta;na;skandalu;z;szefem;mfw,180,0,830132.html) Kto skorzysta na skandalu z szefem MFW? Francuskie media piszą o _ politycznym tsunami _. Popularny DSK był faworytem w walce o prezydenturę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t85044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sarkozy;ma;najnizsze;poparcie;w;historii,87,0,824919.html) Sarkozy ma najniższe poparcie w historii Popularność prezydenta Francji na rok przed wyborami jest tak znikoma, że wypada on w sondażach gorzej, niż którykolwiek z prezydentów Republiki na tym samym etapie pierwszej kadencji.
Tagi: wybory we francji, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz