Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan: 45 żołnierzy rannych w samobójczym zamachu bombowym

0
Podziel się:

Sprawca zdetonował załadowany materiałem wybuchowym samochód przed znajdującą się w okręgu Zurmat wojskową bazą.

Afganistan: 45 żołnierzy rannych w samobójczym zamachu bombowym
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)
bEIKuyUR

Co najmniej 45 afgańskich żołnierzy zostało rannych dzisiaj w samobójczym zamachu bombowym przeprowadzonym w prowincji Paktia na południe od Kabulu - poinformowały lokalne władze.

Sprawca zdetonował załadowany materiałem wybuchowym samochód przed znajdującą się w okręgu Zurmat wojskową bazą, gdzie stacjonują zarówno Afgańczycy, jak i żołnierze sił międzynarodowych.

Talibowie zadeklarowali odpowiedzialność za ten atak, dodając, iż wysłali tam również grupę bojowników, ubranych w kamizelki z ładunkami wybuchowymi, którzy zdołali wtargnąć do bazy.

bEIKuyUT

Rzeczniczka dowodzonych przez NATO Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) powiedziała, że po wybuchu baza została ostrzelana. Jak zaznaczyła, wojska NATO nie poniosły żadnych strat.

Personel szpitala w Zurmat poinformował, że obrażenia odniosło także siedmiu cywilów.

W ostatnim czasie w Afganistanie znacznie nasiliły się akty przemocy, co wywołuje wątpliwości, czy państwo to będzie w stanie zapewnić sobie wewnętrzne bezpieczeństwo po planowanym wycofaniu sił międzynarodowych z końcem 2014 roku. Według statystyk NATO, od początku bieżącego roku każdego miesiąca w zamachach ginie lub odnosi rany przeciętnie 243 afgańskich żołnierzy i 292 policjantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na siedzibę NATO. Wśród ofiar dzieci Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu siedziby NATO w Kabulu; zginęło co najmniej sześć osób, a pięć zostało rannych.
Za tymi zabójstwami stoi komendant policji To już trzeci w tym tygodniu atak na żołnierzy koalicji dokonany przez członków afgańskich sił.
Zabili 9 policjantów. Zdradził ich kolega Dziesiąty policjant zniknął i podejrzewa się, że najpewniej uciekł z talibami.
bEIKuyVu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)