Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan: Dziewięciu zabitych w katastrofie śmigłowca

0
Podziel się:

2010 stał się najkrwawszy dla koalicji od rozpoczęcia wojny.

Afganistan: Dziewięciu zabitych w katastrofie śmigłowca
(Spc. Walter Reeves/CC/U.S. Army)
bEEuxoaJ

*Dziewięciu żołnierzy sił międzynarodowych zginęło w katastrofie śmigłowca, który rozbił się na południu Afganistanu - poinformowało NATO. Tym samym rok 2010 stał się najkrwawszy dla wojsk koalicji od rozpoczęcia działań wojennych w tym kraju.*

W wypadku helikoptera rannych zostało również dwóch żołnierzy NATO, żołnierz afgański i amerykański cywil. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.

Liczba żołnierzy sił międzynarodowych, którzy zginęli w tym roku w Afganistanie, wzrosła do 529. W 2009 zginęło ich tam 521.
Na razie nie wiadomo z jakich państw byli żołnierze, którzy zginęli w wypadku. Nie znane są też przyczyny katastrofy; śmigłowiec nie został wcześniej ostrzelany.

bEEuxoaL

W ostatnich miesiącach poziom przemocy w Afganistanie stał się najwyższy od czasu obalanie talibów w 2001 roku. Z rebeliantami walczy około 150 tys. zagranicznych żołnierzy i około 300 tys. członków afgańskich sił bezpieczeństwa.

Katastrofy śmigłowców nie należą w Afganistanie do rzadkości. W październiku 2009 roku w zderzeniu dwóch helikopterów zginęło 11 żołnierzy i trzech cywilów z USA. W większości przypadków dochodzi do nich z przyczyn technicznych, chociaż zdarzają się również zestrzelenia.

Czytaj w Money.pl

bEEuxobm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)