Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan oskarża Pakistan o ataki rakietowe

0
Podziel się:

Ministerstwo Obrony Afganistanu oskarżyło wczoraj Pakistan o przeprowadzenie w ostatnich dniach ataków rakietowych na przygraniczne afgańskie prowincje.

Afganistan oskarża Pakistan o ataki rakietowe
(isafmedia/CC/Flickr)
bEConhxh

Ministerstwo Obrony Afganistanu oskarżyło wczoraj Pakistan o przeprowadzenie w ostatnich dniach ataków rakietowych na przygraniczne afgańskie prowincje na północnym wschodzie kraju. Pakistan zaprzecza, jakoby to on był odpowiedzialny za ataki.

Na zdjęciu pakistańscy żołnierze

Afgański resort obrony zarzucił pakistańskiej armii, że w ciągu ostatnich pięciu dni wystrzeliła ponad 300 pocisków i rakiet na afgańskie terytorium.

bEConhxj

Według afgańskiego MON-u w atakach zginęło nieokreślona dotąd liczba cywilów, zniszczonych zostało kilka domów i jeden meczet, a setki ludzi musiały opuścić swoje domy. Afganistan _ zdecydowanie potępił _ ataki oraz ostrzegł, że jeśli podobne przypadki _ pogwałcenia suwerenności _ nie ustaną, jest gotowy odpowiedzieć zbrojnie.

Rzecznik wojsk Pakistanu odpowiedział, że po konsultacji z lokalnymi siłami bezpieczeństwa nie stwierdzono żadnych działań na tym obszarze. - _ Najwyraźniej nie są to prawidłowe dane _ - ocenił.

Pogranicze afgańsko-pakistańskie zamieszkują radykalni bojownicy, walczący zarówno w Pakistanie jak i Afganistanie. Siłom międzynarodowym w Afganistanie ISAF nie udało się ich stamtąd wyprzeć. Obszar ten to symbol braku współpracy między Kabulem i Islamabadem - pisze Associated Press.

Wojna w Afganistanie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t98707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostrzal;polskiej;bazy;w;afganistanie;sa;ranni,139,0,901259.html) Ostrzelali polskich żołnierzy. Są ranni Dwóch polskich żołnierzy i pracownik wojska zostali niegroźnie ranni w wyniku ostrzału bazy Warrior.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t85194.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koniec;terroru;w;afganistanie;i;pakistanie,183,0,860599.html) Koniec terroru w Afganistanie i Pakistanie? Przywódcy obu tych państw oraz Iranu zobowiązali się, że _ zaangażują się w wysiłki mające na celu eliminację ekstremizmu, militaryzmu, terroryzmu _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t140509.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;11;talibow;zginelo;w;ataku,36,0,841764.html) Pakistan: 11 talibów zginęło w ataku Pakistańskie samoloty zaatakowały pozycje talibów w północno-zachodnim regionie Orakzai, zabijając co najmniej 11 bojowników.
bEConhxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)