Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan: Zabito ośmiu pracowników ONZ

0
Podziel się:

Biuro ONZ zaatakowali uczestnicy demonstracji zorganizowanej w proteście przeciw spaleniu Koranu przez amerykańskiego pastora

Afganistan: Zabito ośmiu pracowników ONZ
(FlashStef/CC/Flickr)

Co najmniej 8 cudzoziemskich pracowników ONZ zostało zabitych w mieście Mazar-i-Szarif na północy Afganistanu, gdy ich biuro zaatakowali uczestnicy demonstracji zorganizowanej w proteście przeciw spaleniu Koranu przez amerykańskiego pastora - podała afgańska policja.

Jak oświadczył w Nowym Jorku rzecznik ONZ Farhan Haq, sekretarz generalny Ban Ki Mun przyjął _ z oburzeniem _ wiadomość o śmierci ludzi, którzy chcieli pomóc w odbudowie kraju. Rzecznik nie był jednak w stanie potwierdzić liczby zabitych. Według niego, na miejsce tragedii niezwłocznie udał się specjalny wysłannik Ban Ki Muna do Afganistanu Staffan de Mistura.

Jak podało anonimowe źródło policyjne, szef misji ONZ w Mazar-i-Szarif został ranny, ale przeżył, a wśród zabitych są Norwegowie, Rumuni i Szwedzi.

Rzecznik lokalnej policji powiedział, że dwóm ofiarom odcięto głowy. _ Ośmiu cudzoziemców zostało zabitych i dwóm odcięto głowy _ - oświadczył rzecznik Lal Mohammad Ahmadzai. Dodał, że zorganizowana po piątkowych świątecznych modłach demonstracja miała początkowo spokojny przebieg, ale po około dwóch lub trzech godzinach niewielka grupa spośród około tysiąca protestujących zaatakowała biuro ONZ.

Gubernator prowincji Balch, której głównym miastem jest Mazar-i-Szarif, oświadczył, iż ataku dokonali talibscy rebelianci, wmieszani dla niepoznaki między demonstrantów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t131437.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nastolatek;wysadzil;sie;w;bazie;armii,8,0,769032.html) Nastolatek wysadził się w bazie armii Co najmniej 20 ludzi zginęło w zamachu w ośrodku szkoleniowym pakistańskiej armii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t89997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;kandaharze;wiele;ofiar,111,0,767343.html) Zamach w Kandaharze. Wiele ofiar Nastoletni zamachowiec-samobójca przedostał się do wnętrza budynków celnych
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)