Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afgański żołnierz ostrzelał Francuzów z granatnika

0
Podziel się:

Mężczyzna uciekł do oddziału rebeliantów. Żaden francuski żołnierz nie zginął.

Afgański żołnierz ostrzelał Francuzów z granatnika
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)
bEUcxXhh

Afgański żołnierz ostrzelał z granatnika przeciwpancernego posterunek francuskich i afgańskich oddziałów w prowincji Kapisa na północ od stolicy kraju - poinformowało francuskie wojsko. Incydent nie pociągnął za sobą ofiar.

_ - Pocisk chybił celu, nikt nie został ranny _ - podał rzecznik francuskich sił zbrojnych, pułkownik Thierry Burkhard. Dodał, że sprawcy zajścia nie udało się zatrzymać. Po oddaniu strzałów żołnierz dołączył do talibów, jak dowiedziała się agencja Reutera z wiadomości SMS przysłanej do niej przez grupę rebeliantów.

Rząd afgański dąży do przejęcia od sił dowodzonych przez NATO pełnej kontroli nad bezpieczeństwem w kraju do 2014 roku. W tym celu do ub. roku masowo rekrutował kandydatów do policji i wojska. Choć obecnie rząd wprowadził bardziej restrykcyjne procedury przy naborze do tych formacji, wciąż istnieje problem policjantów i żołnierzy skrycie sympatyzujących z talibami.

bEUcxXhj

Reuter za BBC przytoczył słowa byłego dyrektora wykonawczego Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości, Antonia Marii Costy, że w afgańskich siłach bezpieczeństwa znajdują się uśpieni agenci, _ osoby, które tylko czekają na rozkaz ataku _. Dodał, że obecnie jest to jeden z największych problemów w Afganistanie.

Obecnie siły NATO szkolą siły afgańskie, by te mogły stopniowo zacząć przejmować odpowiedzialność za bezpieczeństwo w kraju. Proces ten ma się rozpocząć w lipcu 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/talibow;jest;dwa;razy;mniej;niz;naszych;zolnierzy,1,0,687105.html) Talibów jest dwa razy mniej niż naszych żołnierzy To przede wszystkim młodzi ludzie, którzy złapali za broń z biedy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t112264.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afganczycy;wyrzucaja;z;kraju;kolejne;firmy;ochroniarskie,149,0,685973.html) Afgańczycy wyrzucają z kraju kolejne firmy ochroniarskie Wśród nich osławioną Blackwater, oskarżoną o zabijanie cywilów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t89995.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/blackwater;zaplaci;42;mln;dolarow;kary,249,0,664057.html) Blackwater zapłaci 42 mln dolarów kary Firma ochroniarska działająca w rejonach konfliktów zbrojnych przemycała broń.
bEUcxXhK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)