Notowania

iran
03.10.2010 08:04

Ahmadineżad szykuje zamach na Izrael

Irański prezydent odwiedzi Liban przy granicy z Izraelem, by rzucić kamieniem w ten kraj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad odwiedzi 13 października libańskie wioski przy granicy z Izraelem, by - jak sam zapowiada - rzucić kamieniem w ten kraj. *

Ahmadineżad powiedział w sobotę, że jego wizyta tym regionie będzie demonstracją, że Iran ma _ wspólną granicę z Izraelem _. _ Spojrzę na Izrael, a nawet rzucę w niego kamieniem _ - zapowiedział irański prezydent.

W Bejrucie spotka się on przedstawicielami libańskich władz, a także z Hassanem Nasrallahem, przywódcą Hezbollahu, potężnego ugrupowania islamskich szyitów, finansowanego głównie przez Iran i Syrię. Z obawy przed izraelskim atakiem, od czasu ostatniej wojny libańskiej ukrywa się on w nieznanym miejscu w bunkrze.

Władze Izraela traktują wizytę Ahmadineżada w Libanie jako prowokację. Zaprzeczyły jednak doniesieniom libańskiej prasy, że z tego powodu wzmocniły i postawiły w stan gotowości bojowej wojska na granicy z Libanem. _ Nasza armia będzie uważnie obserwowała rozwój wydarzeń i będzie na wszystko przygotowana _ - powiedział rzecznik sił zbrojnych Izraela.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t112236.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;ostrzegani;przed;terrorystycznym;zagrozeniem;w;europie,28,0,685852.html) Amerykanie ostrzegani przed terrorystycznym zagrożeniem w Europie Biały Dom przejął się informacjami o planowanych zamachach Al Kaidy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t80495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;cwiczyl;w;rumunii;atak;na;iran,43,0,650539.html) Izrael ćwiczył w Rumunii atak na Iran? Taką tezę stawia tygodnik _ Sunday Times _, powołując się na źródła wojskowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t75102.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ahmadinezad;znowu;grozi;izraelowi;unicestwieniem,124,0,669820.html) Ahmadineżad znowu grozi Izraelowi unicestwieniem Prezydent Iranu: Narody mogą sprawić, że reżim syjonistyczny zniknie ze sceny.
Tagi: iran, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz