Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Air France: Nie ma żadnej nadziei co do losów Airbusa

0
Podziel się

Samolot lecący z Rio de Janeiro do Paryża zaginął nad Atlantykiem. Na pokładzie było co najmniej dwóch obywateli polskich.

Air France: Nie ma żadnej nadziei co do losów Airbusa
(PAP/EPA)
bEgUmIdN

[aktualizacja: 18:10]

Na pokładzie zaginionego samolotu Air France było co najmniej dwóch obywateli polskich - powiedział Jarosław Horak, radca wydziału konsularnego ambasady polskiej we Francji*.*

Równocześnie nie wykluczył, że na pokładzie Airbusa mogło być więcej Polaków, wciąż nie są bowiem znane dane dwudziestu pasażerów.

bEgUmIdP

Większość pasażerów zaginionego samolotu Air France to Brazylijczycy, na pokładzie jest także co najmniej 40. Francuzów i 20. Niemców. Władze innych państw podają też, że wśród pasażerów było sześciu Duńczyków, pięciu Włochow, trzech Marokańczyków, dwóch Libańczynków oraz Portugalczyk. W sumie w Airbusie znajdowało się 228 osób, w tym 12-osobowa załoga.

Wcześniej kompania lotnicza Air France potwierdziła że _ nie ma żadnej nadziei _ co do losów samolotu Airbus lecącego z Rio de Janeiro do Paryża. W maszynę najprawdopodobniej uderzył piorun.* *

Samolot Airbus A330 zniknął z radarów kontrolnych rano około godziny 8:00. Maszyna miała lądować na lotnisku imienia Charlesa de Gaulle'a o godzinie 11:15.

Brazylijskie siły powietrzne szukają samolotu pasażerskiego, który zaginął nad Atlantykiem najpewniej w pobliżu północnego wybrzeża Brazylii. W maszynę linii Air France, która leciała z Rio de Janeiro do Paryża najprawdopodobniej uderzył piorun. Tuż przed utratą kontaktu komputer samolotu nadał znad Atlantyku sygnał informujący o problemach z instalacją elektryczną. Maszyna znajdowała się wówczas w rejonie frontu burzowego.

bEgUmIdV

Airbusem A330 leciało 216 pasażerów i 12-osobowa załoga. Samolot zniknął z radarów około 7.00 naszego czasu i nie wylądował w Paryżu zgodnie z planem. Ostatni kontakt z załogą odnotowano o 2.33 naszego czasu.

Poszukiwania są prowadzone w okolicy brazylijskiej wyspy Fernando do Noronha położonej 370 kilometrów od kontynentu południowoamerykańskiego i 2 tysiące 400 kilometrów od Rio de Janeiro.

Według Jeana-Louis Borloo, francuskiego ministra środowiska, _ należy liczyć się z najpoważniejszym scenariuszem _ odnośnie zaginionego samolotu. Zdaniem ministra, należy wykluczyć hipotezę zamachu terrorystycznego. Jean-Louis Borloo potwierdził wysokie prawdopodobieństwo katastrofy samolotu Airbus A330. Wykluczył równocześnie uprowadzenie lub zamach terrorystyczny.

bEgUmIeq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)