Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Al-Kaida oskarża Stany Zjednoczone o spisek

0
Podziel się

Przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri oskarżył USA o uknucie wraz z egipską armią spisku, który miał na celu obalenie byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego.

Na zdj. Mohammed Mursi
Na zdj. Mohammed Mursi (Apaimages/Polaris/East News)
bEpQTWNx

W nagraniu zamieszczonym dzisiaj w internecie przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri oskarżył USA o uknucie wraz z egipską armią spisku, który miał na celu obalenie byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego.

15-minutowe nagranie dźwiękowe Zawahiriego zostało zamieszczone na forach internetowych dżihadystów._ - Krzyżowcy, ludzie świeccy i proamerykańska (egipska) armia porozumiały się, dzięki pieniądzom krajów Zatoki Perskiej i spiskowi Amerykanów, by obalić rząd Mohammeda Mursiego _ - powiedział Zawahiri, który sam jest Egipcjaninem.

3 lipca, po fali protestów opozycji, która przetoczyła się przez cały Egipt, armia odsunęła od władzy Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego i cieszącego się poparciem islamistów. Od tego czasu w Egipcie w różnego rodzaju starciach i manifestacjach zginęło ponad 300 osób.

bEpQTWNz

Zawahiri wezwał Bractwo Muzułmańskie i ich zwolenników, aby porzucili demokrację i starali się rządzić poprzez całkowite wdrożenie prawa islamskiego (szariatu). _ Mówię tym wszystkim, którzy popierają Mursiego, że najpierw trzeba przyznać, iż legitymacja nie leży w wyborach, czy demokracji, lecz w szariacie _ - powiedział lider Al-Kaidy._ - To, co stało się (w Egipcie), jest najlepszym dowodem na to, że obieranie demokracji jako ścieżki do islamskich rządów, zawiodło _ - wskazał.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne ataki w Egipcie. Zamieszki nie ustają Co najmniej 2 osoby zginęły, a 14 zostało rannych w prowincji Synaj Północny, gdy napastnicy zaatakowali autobus za pomocą granatów.
Protesty poparcia dla Mursiego poza Egiptem O przeprowadzenie manifestacji apelowała współrządząca w Jemenie islamistyczna partia Al-Islah.
Putin jest pewien: Egipt zmierza do wojny Mohammed Mursi został zdjęty z urzędu w środę. Od tego czasu dziesiątki osób zginęły w Egipcie w starciach między zwolennikami prezydenta, jego przeciwnikami oraz wojskiem.
bEpQTWOa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)