Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Al-Kaida stawia na nogi brytyjską policję

0
Podziel się:

Scotland Yard przyznaje, że bardzo poważnie traktuje te wskazówki i obserwuje poczynania około 250 brytyjskich muzułmanów, którzy wrócili do kraju z Syrii.

Al-Kaida stawia na nogi brytyjską policję
(Rii Schroer / Rex Features/EAST NEWS)
bFdXYSaJ

Internetowy periodyk Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego wzywa wracających z Syrii brytyjskich dżihadystów do zamachów na imprezy sportowe w Wielkiej Brytanii. Angielskojęzyczna publikacja _ Inspire _ wymienia między innymi wyścigi konne Derby w Epsom pod Londynem, których regularnym gościem jest królowa Elżbieta II._ _

_ Inspire _ zachęca zarówno do zamachów samobójczych, jak i podkładania zdalnie odpalanych ładunków wszędzie tam, gdzie mogą spowodować maksymalne straty w ludziach. Obok półfinałów Pucharu Anglii na Wembley 12 i 13 kwietnia oraz finału 17 maja, wymienia serie wyścigów konnych. Wiosną w Cheltenham i jesienią w Epsom. Najnowszy numer pisma al-Kaidy pojawił się jednak w sieci dzień po zakończeniu sezonu wyścigowego w Cheltenham.

Artykuł w _ Inspire _ sugeruje też możliwość zamachów podczas turnieju tenisowego na Wimbledonie i latem w rejonie Dordogne we Francji, szczególnie popularnym wśród spędzających tam na wakacje Brytyjczyków. Jak żartuje, za jednym zamachem można tam trafić dwie nacje _ krzyżowców _.

bFdXYSaL

Scotland Yard przyznaje, że bardzo poważnie traktuje te wskazówki i obserwuje poczynania około 250 brytyjskich muzułmanów, którzy wrócili do kraju z Syrii. Jak się ocenia, 400 walczy tam nadal.

Czytaj więcej w Money.pl

bFdXYSbm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)