Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w afryce
06.07.2011 08:01

Al-Kaida znowu uderza w Mauretanii

Al-Kaida powoduje zamieszki w Północnej Afryce. Strony podają sprzeczne informacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na wschodzie kraju wybuchły zacięte walki między armią i rebeliantami islamskimi. Według miejscowych źródeł, armia użyła ciężkiej broni i lotnictwa. Dziesięciu islamistów miało ponieść śmierć.

Rządowa agencja prasowa poinformowała, że atak islamistów został odparty oraz, że wycofują się oni na wschód w kierunku Mali. Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała, że w ubiegłym miesiącu jej bojówki zabiły 20 mauretańskich żołnierzy i zaprzeczyła informacjom strony mauretańskiej, iż 20 islamistów poniosło śmierć.

Do bitwy w lesie Wagadou, w Mali, w pobliżu granicy z Mauretanią doszło 24 czerwca. Armia mauretańska dokonała wówczas ataku na bazę Al-Kaidy. Według strony mauretańskiej, około 20 islamistów poniosło wówczas śmierć przy stratach własnych dwóch żołnierzy.

Al-Kaida jest coraz bardziej aktywna w zachodniej części Afryki Północnej. Często współpracuje lub działa niezależnie od najróżniejszych ugrupowań rebelianckich a także zwykłych przestępców i przemytników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t148968.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;jemenie;chaos;bojownicy;al-kaidy;atakuja,206,0,865230.html) W Jemenie chaos. Bojownicy Al-Kaidy atakują Prezydent Salah przebywa w szpitalu w Rijadzie, gdzie leczy się z poważnych obrażeń. Ma słaby kontakt ze światem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t148613.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/al-kaida;wykorzystuje;libie;i;rosnie;w;sile,76,0,863820.html) Al-Kaida wykorzystuje Libię i rośnie w siłę Nowoczesna libijska broń jest przemycana i prawdopodobnie sprzedawana Al-Kaidzie w Afryce Północnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t148751.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;16;zolnierzy;zabitych;w;walkach;z;al-kaida,236,0,862700.html) Jemen: 16 żołnierzy zabitych w walkach z Al-Kaidą Według anonimowego lekarza ze szpitala w pobliskiej wsi Dżar, w walkach śmierć poniosło także dwóch terrorystów.
Tagi: zamieszki w afryce, al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz