Notowania

pakistan
07.02.2011 11:17

Al Kaida szkoli zamachowców. Z Europy

Ponad 100 osób trafiło do obozów treningowych w Afganistanie i Pakistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Al-Kaida szkoli w swoich obozach w Afganistanie i Pakistanie ponad 100 osób z Europy do popełniania zamachów - pisze dziennik _ Le Figaro _, powołując się na informacje francuskiego kontrwywiadu.

Na zdjęciu funkcjonariusze afgańskiej służby bezpieczeństwa

Centralna Dyrekcja Informacji Wewnętrznej (DCRI), czyli kontrwywiad, zidentyfikowała w tych państwach 14 Francuzów, a _ region ten wciąż przyciąga ochotników do walki zbrojnej, zwłaszcza Europejczyków. W ciągu niecałych trzech lat ich liczba wzrosła z kilku odosobnionych przypadków do ponad stu _.

W jednej z not, które cytuje _ Le Figaro _, napisano, że nabywając często w Europie _ osobistej urazy wobec krajów, które ich przyjęły, Europejczycy ci stają się podatni na przystąpienie do działań terrorystycznych _.

Według DCRI _ niektórzy z tych bojowników zdobyli doświadczenie i szacunek pozwalający im gromadzić wokół siebie nowych ochotników _.

DCRI podkreśla, że _ ujawniła się chęć Al-Kaidy i niektórych grup pakistańskich do przeprowadzania zamachów na Zachodzie: od 2009 roku udaremniono co najmniej cztery plany zamachów w USA i Norwegii, powiązane bezpośrednio z pakistańskimi obszarami plemiennymi _.

Czytaj w Money.pl

Tagi: pakistan, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz