Notowania

powódź 2010
08.06.2010 06:43

Alarm wzdłuż Wisły, pękają wały

Trwa ewakuacja mieszkańców Ostrowa w gminie Tarłów. Wyrwa ma 100 metrów długości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Topolski)

fot: PAP/Piotr Polak_ fot: PAP/Piotr Polak fot: PAP/Piotr Polak _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/powodz;przerwany;wal;na;rzece;opatowka,galeria,3805,0.html)Wyrwa w wale w Ostrowie w gminie Tarłów ma długość około 100 m. Ewakuowani są mieszkańcy Ostrowa, Ciszycy Dolnej i Ciszycy Przewozowej. Nie wszyscy chcą opuścić swoje domy.

Poprawia się sytuacja w gminie Dwikozy, gdzie woda przerwała wał wiślany poprzedniej nocy i zalała siedem miejscowości. Od rana kontynuowane ma być zasypywanie wyrwy w wale. Woda w Wiśle opada bardzo powoli. W Sandomierzu ma 745 cm, w ciągu trzech godzin ubyło 10 cm, w Zawichoście - 855 cm, ubyło 8 cm, a w Annopolu - 748 cm, ubyło 4 cm.

Stan alarmowy obowiązuje wzdłuż Wisły. Pozostałe rzeki w regionie nie stanowią problemu; jedynie Nida w Pińczowie ma przekroczony stan ostrzegawczy, pozostałe rzeki są poniżej stanów ostrzegawczych. Według prognoz dziś nie będzie padać.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Najważniejsze informacje o powodzi w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/tagi/tag,powodz,1725,5.html ) **
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: powódź 2010, powódź, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz