Notowania

almunia
23.11.2009 17:08

Almunia: Estonia za dwa lata może wejść do strefy euro

Estonia to jedyny kandydat możliwy w najbliższym czasie - twierdzi komisarz Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Estonia to jedyny kandydat możliwy w najbliższym czasie - twierdzi w wywiadzie dla austriackiego magazynu _ Profil _ komisarz Unii Europejskiej do spraw gospodarczych i walutowych Joaquin Almunia.

_ - Ten kraj poszedł już bardzo daleko w wypełnianiu kryteriów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy mogli w czerwcu 2010 roku zapalić zielone światło dla 17. członka _ - powiedział unijny komisarz.

Jak oświadczyła rzeczniczka Almunii, nie ma jeszcze żadnej decyzji o wejściu Estonii do strefy euro, a Komisja Europejska przedstawi swą ocenę w tej sprawie w maju przyszłego roku. Jak wskazała rzeczniczka, w wywiadzie komisarz nie zadeklarował, że Estonia spełnia już kryteria przyjęcia wspólnej europejskiej waluty.

* [ Kryzys uderza w kraje nadbałtyckie ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/kryzys;uderza;w;kraje;nadbaltyckie,44,0,385836.html )
* [ Estonia: Bezrobocie najwyższe od 9 lat i wciąż rośnie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/estonia;bezrobocie;najwyzsze;od;9;lat;i;wciaz;rosnie,217,0,557017.html )
Tagi: almunia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz