Notowania

usa
27.11.2008 06:23

Ameryka się boi. Al-Kaida dziś uderzy?

Według służb federalnych terroryści planują atak na metro w Nowym Jorku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP/CNN)

Według służb federalnych terroryści planują atak na metro w Nowym Jorku. Prawdopodobny termin to dzisiejsze Święto Dziękczynienia.

Departament Bezpieczeństwa Krajowego i FBI przekazały ostrzeżenie urzędom lokalnym i stanowym. Według ich informacji Al-Kaida przygotowuje ataki samobójcze lub rozmieszczenie ładunków wybuchowych w _ systemie metra-kolei. _

Zagrożenie miałoby dotyczyć okresów świątecznych. Według przedstawiciela wydziału do walki z terroryzmem obawy władz dotyczą zwłaszcza zbliżającego się długiego weekendu z okazji Święta Dziękczynienia, które przypada w czwartek.

Zobacz reportaż Associated Press:

Oficjalne środki ostrożności w USA nie zostały zaostrzone, jednak służby federalne zaapelowały do Amerykanów o ostrożność i informowanie o każdej, podejrzanej sytuacji.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Obama obiecuje i grozi Al Kaidzie ]( http://news.money.pl/artykul/obama;obiecuje;i;grozi;al;kaidzie,115,0,385651.html )
* [ Syn Osamy bin Ladena poprosił o azyl ]( http://news.money.pl/artykul/syn;osamy;bin;ladena;poprosil;o;azyl,248,0,382968.html )
* [ BBC: USA nie wygrywają z Al Kaidą ]( http://news.money.pl/artykul/bbc;usa;nie;wygrywaja;z;al;kaida,185,0,373433.html )
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz