Notowania

wojna z terroryzmem
06.10.2010 09:06

Amerykanie bombardują w Pakistanie za Europę

Osama bin Laden znów się uaktywnia. Przygotowuje ataki na Stary Kontynent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - Nasilenie ataków amerykańskich samolotów bezzałogowych (dronów) w Pakistanie ma związek z planowanymi przez Al-Kaidę atakami w Europie _ - powiedział ambasador Pakistanu w USA *Husain Haqqani*.

Przedstawiciele zachodnich służb bezpieczeństwa ostrzegli w zeszłym tygodniu przed wzmożonym ryzykiem zamachów terrorystycznych w Europie. Ich zdaniem grupa terrorystów związanych z Al-Kaidą, działająca w północnym Pakistanu przygotowywała spiskiem mający na celu przeprowadzenie ataków w Europie.

Już wcześniej przedstawiciele amerykańskiej administracji przyznawali, że gdy agencje wywiadowcze wpadły na trop spisku, Stany Zjednoczone udzieliły natychmiast pomocy. Prasa spekulowała, że rekordowa liczba ataków samolotów bezzałogowych przeprowadzona przez siły USA w ostatnich tygodniach, miała na celu zlikwidowanie przywódców tego spisku.

  1. października agencja Associated Press podała, że według amerykańskich ekspertów od antyterroryzmu w przygotowywanie serii ataków terrorystycznych na europejskie miasta zaangażowani są wysokiej rangi liderzy Al-Kaidy, włącznie z Osamą bin Ladenem.
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t16033.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;zamachowcy;-;samobojcy;ida;do;piekla,80,0,311888.html) Pakistan: Zamachowcy - samobójcy idą do piekła Przewodniczący Rady Islamskiej w Islamabadzie apeluje do muzułmanów o pokój.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/talibow;jest;dwa;razy;mniej;niz;naszych;zolnierzy,1,0,687105.html) Talibów jest dwa razy mniej niż naszych żołnierzy To przede wszystkim młodzi ludzie, którzy złapali za broń z biedy.
Tagi: wojna z terroryzmem, pakistan, bombardowanie, drony, samoloty bezzałogowe, wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz