Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Amerykańskie firmy zgromadziły bilion dolarów rezerw

0
Podziel się

Cisco, Microsoft i Ford skorzystają z nich po poprawie koniunktury.

Amerykańskie firmy zgromadziły bilion dolarów rezerw
(lilit/CC/Flickr)
bEgZYRfp


Amerykańskie przedsiębiorstwa zgromadziły prawie bilion dolarów w gotówce. Wobec niejasnego rozwoju koniunktury pieniądze te nie są jednak wykorzystywane na rozbudowę działalności ani zatrudnianie nowych pracowników, informuje Moody's Investors Service.

Firmy sięgną po swoje rezerwy dopiero po ustabilizowaniu się gospodarki inwestując przy tym w programy wykupu akcji oraz przejęcia. Moody's zakłada, że przedsiębiorstwa chcą mieć większą pewność co do rozwoju sytuacji gospodarczej i czekają na oznaki trwałego wzrostu obrotów.

bEgZYRfr

Według Moody's w połowie bieżącego roku amerykańskie przedsiębiorstwa zgromadziły łącznie 943 mld dolarów w gotówce. Nie uwzględniono przy tym firm z sektora finansowego. Pod koniec 2008 roku rezerwy gotówki wynosiły 775 mld dolarów. W chwili obecnej tylko 20 firm zgromadziło łącznie 346 mld dolarów, czyli 37 proc. rezerw w gotówce.

Najwięcej z tej kwoty przypada na koncern technologiczny Cisco, który zgromadził prawie 40 mld dolarów, za nim uplasował się Microsoft z prawie 37, Google z 30, Oracle z 23 i Ford z 22 miliardami dolarów. Dokonując podziału na branże 207 mld dolarów przypada na sektor technologiczny, 124 mld na branżę farmaceutyczną i 105 mld na przedsiębiorstwa z branży energetycznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t75179.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;dewaluacja;chinskiej;waluty,238,0,609262.html) Będzie dewaluacja chińskiej waluty? Chińskie rezerwy dewizowe są najwyższe od czterech miesięcy. W marcu padł rekord.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t89144.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/google;ma;plan;chce;zagrac;na;nerwach;apple,81,0,637009.html) Google ma plan, chce zagrać na nerwach Apple Internetowy gigant zamierza uruchomić serwis konkurencyjny dla iTunes.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t93233.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/google;konczy;z;cenzura;zamyka;chinska;strone,237,0,601837.html) Google kończy z cenzurą, zamyka chińską stronę Internauci z Chin będą przekierowani do Hongkongu.
bEgZYRfS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)