Notowania

zamieszki w syrii
01.06.2011 10:11

Amnestia w Syrii to spóźniony gest

Ze względu na weto Rosji ONZ nie udało się doprowadzić do potępienia reżimu syryjskiego i nałożenia sankcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szef francuskiej dyplomacji Alain Juppe zaapelował do syryjskich władz, które dzień wcześniej ogłosiły amnestię dla więźniów politycznych, o _ dużo wyraźniejsze, bardziej odważne i ambitniejsze zmiany _.

W rozmowie z radiem France Culture minister zaznaczył, że potrzebne są znacznie dalej idące zmiany niż _ zwykła amnestia . - Obawiam się, że jest zbyt późno _ - zastrzegł Juppe, odnotowując, że również syryjska opozycja oceniła, że _ amnestia jest spóźniona _.

Prezydent Syrii Baszar el-Asad, przeciwko któremu od dwóch miesięcy trwają demonstracje, ogłosił amnestię mającą objąć więźniów politycznych, w tym członków nielegalnego Bractwa Muzułmańskiego. W tym samym czasie w Syrii siły bezpieczeństwa krwawo stłumiły kolejne wystąpienia antyprezydenckich demonstrantów; kilka osób zginęło.

ZOBACZ MATERIAŁ TELEWIZJI ALJAZEERA:

Juppe ocenił, że na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ ze względu na weto Rosji nie udało się doprowadzić do potępienia reżimu syryjskiego i nałożenia sankcji. - _ Dlaczego tak się stało? Nie z powodu słabości Zachodu, Unii Europejskiej czy Amerykanów, ale z powodu weta Rosji, która z przyczyn historycznych ma na reżim Baszara el-Asada pogląd, którego my nie podzielamy _ - wyjaśnił francuski minister.

Organizacje broniące praw człowieka twierdzą, że w wyniku tłumienia demonstracji przez syryjskie siły bezpieczeństwa zginęło ponad 1000 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t139902.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tlumia;demonstracje;snajperska;amunicja,36,0,840740.html) Tłumią demonstracje snajperską amunicją Amnesty International dysponuje danymi 720 ofiar zamieszek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t137987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/londyn;straszy;syrie;sankcjami,203,0,818379.html) Londyn straszy Syrię sankcjami Wielka Brytania staje w obronie demonstrantów i szykuje się do ewakuacji swoich obywateli z kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t138047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;zamyka;granice;kolejne;ofiary;zamieszek,178,0,817842.html) Syria zamyka granice, kolejne ofiary zamieszek Bilans trwających od 15 marca antyrządowych demonstracji wynosi co najmniej 361 zabitych. 25 z nich zginęło dziś w Darze.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz