Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Anarchiści i wandale". Erdogan o demonstrantach

0
Podziel się:

- Ośmielają się obrażać premiera kraju - mówił premier Turcji wzywając resztę narodu, by tłumnie poszła do kolejnych wyborów i wyraziła swoje poparcie dla niego.

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan
Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan (kprm.gov.pl)
bESiGned

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan, który od dziewięciu dni stoi w obliczu masowych demonstracji, zaapelował o _ lekcję _ dla manifestantów podczas wyborów do władz lokalnych, które odbędą się w marcu 2014 roku.

_ - Mamy ponad siedem miesięcy do wyborów lokalnych. Chcę, abyście dali tym ludziom pierwszą lekcję demokratycznego głosowania przy urnach _ - powiedział w transmitowanej szeroko przez telewizję relacji ze spotkania z tysiącami swych zwolenników, witających go na lotnisku w Adanie.

Erdogan po raz kolejny wyraził swoją stanowczość w stosunku do demonstrantów, którzy w całym kraju domagają się jego ustąpienia._ - Ośmielają się obrażać premiera kraju _ - mówił, używając w stosunku do protestujących terminów _ wandale _ i _ anarchiści _.

bESiGnef

Szef islamsko-konserwatywnego rządu, który kieruje krajem od ponad 10 lat, zapewnił, że reprezentuje cały naród turecki, bez żadnej dyskryminacji.

Erdogan ma uczestniczyć w ceremonii otwarcia kompleksu sportowego w sąsiedniej prowincji Mersin, a potem pod koniec dnia wróci do Ankary.

Protesty antyrządowe w Turcji

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/kolejna-noc-zamieszek-w-turcji-protestuja-przeciwko-rzadowi-g555549.html) Według obserwatorów, protesty antyrządowe, które od końca maja rozprzestrzeniły się niespodziewanie ze Stambułu na inne miasta Turcji, to sygnał ostrzegawczy dla premiera Erdogana. Mogą bowiem zaszkodzić jego ambicjom, by kierować krajem przez kolejną dekadę.

Demonstranci zarzucają premierowi autorytaryzm i chęć islamizowania laickiego państwa.

bESiGnel
Czytaj więcej w Money.pl
Tysiące ludzi wciąż demonstruje w Ankarze Dziś w nocy doszło do kolejnych demonstracji antyrządowych w Ankarze i Stambule. Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.
"Protesty w Turcji to inicjatywa ekstremistów" Tak uważa premier Turcji Recep Tayyip Erdogan. Antyrządowe demonstracje kosztowały gospodarkę już 8 milionów euro.
Te protesty mogą zaszkodzić gospodarce Trwające od zeszłego tygodnia największe od lat antyrządowe protesty w Turcji mogą wystraszyć turystów.
bESiGneG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)