Notowania

pis
23.11.2013 15:35

Antoni Macierewicz wiceprezesem PiS

To ukłon w stronę wierzących w zamach w Smoleńsku, twierdzi ekspert.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rada Polityczna PiS wybrała Antoniego Macierewicza na wiceprezesa partii. Funkcję będą pełnić również Mariusz Kamiński, Adam Lipiński i Beata Szydło. Kadencja potrwa trzy lata.

Aktualizacja: godzina 18:10

Wybór Antoniego Macierewicza na wiceszefa PiS, to ukłon w stronę wierzących w zamach w Smoleńsku - twierdz Łukasz Stach z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zdaniem politologa, prezes Prawa i Sprawiedliwości dał wyraźny sygnał, że ma duże zaufanie do szefa parlamentarnego zespołu do spraw katastrofy smoleńskiej.

_ - Antoni Macierewicz, który stał się twarzą PiS i jest pokazywany jako ten niemalże jedyny sprawiedliwy, walczący o prawdę, zostanie przesunięty na eksponowane stanowisko, tak, aby przyciągnąć Polaków krytykujących rząd za kwestie smoleńskie. Aczkolwiek jest to ryzykowny krok - _ mówi Stach.

Zdaniem doktora Stacha ryzyko wyboru Antoniego Macierewicza na zastępcę przewodniczącego partii polega na tym, że jest to polityk, który wzbudza w społeczeństwie skrajne emocje. Zdaniem doktora Stacha ryzyko wyboru Antoniego Macierewicza na zastępcę przewodniczącego partii polega na tym, że jest to polityk, który wzbudza w społeczeństwie skrajne emocje.

PIS nie walczy o nowy elektorat - tak wybór Antoniego Macierewicza komentuje politolog Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego. Macierewicz został wiceszefem Prawa I Sprawiedliwości.

_ - PiS chyba nie jest zbytnio gotowy, by walczyć o innych wyborców, niż ci, którzy w ostatnich latach ustawiali się przy urnach. Liczy bardziej na efekt zniechęcenie polityką przez kryzys gospodarczy i zniechęcenie wobec partii rządzącej. I wówczas spadek frekwencji w wyborach będzie promował PiS - _ uważa Chwedoruk.

Zdaniem Chwedoruka partia Jarosława Kaczyńskiego od dawna musi godzić wierny elektorat z pozyskiwaniem nowego. Dziś dokonała ważnego wyboru. Politolog zwraca jednak uwagę, że w zarządzie są też inne osoby, które mogą reprezentować różne części elektoratu tej partii.

Rada Polityczna wybierała także członków Komitetu Politycznego. Jego skład - jak dowiedziała się PAP od uczestników Rady - został poszerzony o trzech parlamentarzystów: Marcina Mastalerka, Stanisława Ożoga i Elżbieta Rafalska.

Szefem Komitetu Wykonawczego PiS pozostał Joachim Brudziński. Wciąż nie ma informacji, kto zostanie nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz