Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
antyislamski film
18.09.2012 19:58

Antyislamski film. Rosja może zamknąć dostęp do YouTube

Według ministra portal może zostać zablokowany po 1 listopada, kiedy to wejdzie w życie ustawa o czarnych listach, tj. rejestrze stron internetowych zawierających treści, których rozpowszechnianie na terytorium Rosji jest zakazane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

Rząd Federacji Rosyjskiej może zamknąć dostęp do portalu YouTube na terytorium Rosji z powodu dostępnego tam trailera antyislamskiego filmu _ Niewinność muzułmanów _ - poinformował we wtorek minister łączności i technologii informatycznych Nikołaj Nikiforow.

Według ministra portal może zostać zablokowany po 1 listopada, kiedy to wejdzie w życie ustawa o _ czarnych listach _, tj. rejestrze stron internetowych zawierających treści, których rozpowszechnianie na terytorium Rosji jest zakazane.

Rejestr zakazanych treści będzie prowadzić Federalna Służba ds. nadzoru w sferze łączności, technologii informatycznych i środków masowego przekazu (Roskomnadzor), która podlega Nikiforowowi.

W wypadku obrazu _ Niewinność muzułmanów _ (ang. _ Innocence of Muslims _) do wpisania do rejestru Roskomnadzoru potrzebne będzie prawomocne orzeczeniu sądu uznające film za ekstremistyczny.

_ - Jeśli będzie decyzja sądu, a YouTube nie wycofa trailera, to dostęp do portalu zostanie ograniczony _ - ostrzegł minister.

Wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych film _ Niewinność muzułmanów _ wywołał oburzenie w świecie islamskim, gdyż przedstawia Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci. W ostatnim tygodniu przed siedzibami przedstawicielstw dyplomatycznych USA w co najmniej 20 państwach doszło do gwałtownych rozruchów.

We wtorek Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej zwróciła się już do Twerskiego Sądu Rejonowego w Moskwie o uznanie obrazu _ Niewinność muzułmanów _ za film ekstremistyczny. Sąd ma pięć dni na podjęcie decyzji, czy przyjmie ten wniosek do rozpatrzenia.

W poniedziałek zastępca prokuratora generalnego FR Wiktor Gryń ostrzegł dostawców usług internetowych, że kolportowania tego filmu w Rosji jest niedopuszczalne. Z powodu filmu _ Niewinność muzułmanów _ dostęp do YouTube na swoim terytorium zablokowały już Pakistan i Bangladesz.

Korporacja Google, do której należy YouTube, odmówiła usunięcia trailera z portalu. Jednocześnie zadeklarowała gotowość ograniczenia dostępu do tego materiału w krajach, w których trailer łamie miejscowe prawo. Ograniczenia takie wprowadzono w Indiach i Indonezji. Trailer nie jest też dostępny na terytorium Egiptu i Libii.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kłopoty Gazpromu to zagrożenie dla Putina" Gazprom, należący w ponad 50 procentach do państwa, jest podejrzewany przez KE o utrudnianie swobodnego przepływu gazu w całej UE.
Poważny konflikt gazowy jeszcze przed zimą Ukraina i Rosja szybko zbliżają się do nowego konfliktu gazowego, który tym razem może się zacząć nie zimą, jak zdarzało się to w przeszłości, lecz już na początku sezonu grzewczego.
Umorzyli Kim Dzong Unowi 10 mld dol. długu Rosja i Korea Północna podpisały porozumienie w sprawie uregulowania wynoszącego 11 mld dolarów długu Phenianu wobec Moskwy.
Tagi: antyislamski film, youtube, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz